خانه / دسته‌بندی نشده / شرایط باید برای حضور زنان در نمازعید فراهم شود

شرایط باید برای حضور زنان در نمازعید فراهم شودبه گزارش ایرنا مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز عید فطر اهل سنت زاهدان اظهار داشت: در زمان آن حضرت حتی زنانی که معذور بودند و نمی توانستند نماز بخوانند برای دعای عید فطر شرکت می کردند و احادیث مختلفی در این رابطه موجود است.
وی تاکید کرد: باید خواهران را نیز در مسائل دینی و حضور در صحنه های اجتماعی همراه بدانیم.
وی افزود: همه در عرصه های کاری، اجتماعی و دینی باید خواهران را در نظر داشته باشند چرا که نصف جمعیت ما را این قشر تشکیل می دهند.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان تصریح کرد: تا زمانی که زنان اصلاح نشوند و مسائل پیرامون خود را نشناسند جامعه ساخته نخواهد شد.
عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمان ادامه داد: باید هرآنچه دین اسلام، رسول اکرم(ص)، امیرمومنین(ع) و خلفای راشدین آزادی داده اند آزادی دهیم.
وی افزود: اختلافاتی که امروز دامن گیر مسلمانان است تمام از تعصبات نشات گرفته، تمام ارگان ها در ایران اسلامی باید دیدگاهشان وسیع باشد و مانند رهبر معظم انقلاب فکر کنند.
مولوی اسماعیل زهی با بیان اینکه قانون اساسی ۴۰ سال پیش تنظیم شده است، گفت: شرایط امروز با گذشته فرق می کند به نفع نظام و ملت است که خود را با شرایط روز تطبیق دهیم، سیاست داخلی و خارجی و حتی قانون اساسی نیاز به بازنگری دارد.
وی ادامه داد: امروز تمام ملت های دنیا از گرایش ها و تعصبات قومی و مذهبی عبور کرده اند و به انسانیت و مردم شان فکر می کنند زیرا تعصبات قومی و مذهبی انسان را عقب مانده نگه می دارد.
۳۰۴۲**۶۰۸۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید