خانه / دسته‌بندی نشده / سیل در برخی نقاط شمال استان اصفهان جاری شد

سیل در برخی نقاط شمال استان اصفهان جاری شدبه گزارش ایرنا، آغاز بارش های رگباری از عصر روز گذشته در نقاط مختلف استان اصفهان به جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر در شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان منجر شده است.
این شرایط جوی ناپایدار که بنابر اعلام هواشناسی کاشان تا آخر هفته در منطقه حاکم خواهد بود، امروز سه شنبه سبب قطع برخی راه های ارتباطی روستایی، تعطیلی برخی واحدهای صنفی، تعطیلی مدرسه ها و کندی تردد در برخی نقاط شهری در شمال استان اصفهان شد.
مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان کاشان در این زمینه به ایرنا گفت: بارش های رگباری باران از روز گذشته، سه شنبه منجر به جاری شدن سیل در بخش مرکزی، قمصر و نیاسر کاشان، بخش مرکزی و کویرات آران و بیدگل شد.
جواد مزروعی افزود: هنوز میزان دقیق خسارت های احتمالی مشخص نیست و همه دستگاه های ذی ربط هم اکنون در حال کنترل و هدایت روان آبها از سطح شهرها هستند.
رئیس اداره هواشناسی کاشان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بارش ها در ۲۴ ساعت گذشته در این شهرستان ۲۳٫۶ میلیمتر بوده و بارش های سال زراعی جاری را به ۷۷٫۶ میلیمتر رساند.
عباس ارغوانی افزود: بیشترین میزان بارش ها نیز در قمصر ۳۱٫۵ میلیمتر، برزک ۲۳ میلیمتر، کامو ۱۳٫۵ میلیمتر و جوشقان ۷٫۵ میلیمتر ثبت شده است.
جواد رمضانپور رئیس اداره هواشناسی اردستان نیز با اشاره به جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر در برخی نقاط این شهرستان از جمله شهرهای مهاباد و زواره، بیشترین میزان بارش ها را در این ۲ شهر به ترتیب ۱۷٫۵ و ۱۶٫۵ میلیمتر اعلام کرد.
همچنین بنابر اعلام اداره هواشناسی نطنز، روستای ابیانه با ۲۷ میلیمتر در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش را در این شهرستان شاهد بود و بادرود ۲۴٫۲ میلیمتر، روستای یارند ۱۷ میلیمتر و نطنز ۱۳ میلیمتر بارندگی داشتند که در نتیجه آن راه های دسترسی برخی نقاط روستایی مسدود شده است.
بارش های رگباری باران که در آران و بیدگل نیز منجر به محدود شدن دسترسی و تردد در برخی نقاط شد.
بنابر اعلام آموزش و پرورش این شهرستان، همه مدرسه های بخش کویرات را در روز یازدهم اردیبهشت ماه به تعطیلی کشانده است.
بنابر اعلام اداره هواشناسی شهرستان کاشان افزایش ابر، وزش بادهای به نسبت شدید، رگبار بهاری، رعد و برق و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ تا پایان هفته برای بیشتر نقاط این منطقه پیش بینی می شود.
۸۱۲۳/ ۶۰۲۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید