خانه / دسته‌بندی نشده / سیستان و بلوچستان در بکار گیری بانوان در مناصب دولتی پیشرو است

سیستان و بلوچستان در بکار گیری بانوان در مناصب دولتی پیشرو استبه گزارش ایرنا معصومه ابتکار سه شنبه شب در جمع خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا پایان دولت دوازدهم ۳۰ درصد از مناصب دولتی در اختیار بانوان قرار گیرد.
وی ادامه داد: در این زمینه دستورات لازم به تمام بخش های مدیریتی کشور ابلاغ شده است تا از ظرفیت بانوان در مناصب دولتی استفاده کنند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان در واگذاری مناصب دولتی به بانوان در کشور پیشرو است انتظار می رود نسبت به سایر استانها زودتر بتواند برنامه دولت را محقق کند.
وی تصریح کرد: مشارکت بانوان سیستان و بلوچستان در عرصه سیاسی و اجتماعی به ویژه در شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار چشمگیر است.
معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: سیستان و بلوچستان را به عنوان یک الگوی موفق در زمینه بکارگیری زنان در عرصه مدیریتی می توان در سطح ملی مثال زد.
ابتکار اظهار داشت: با توجه به اقدامات خوب انجام شده در دولت تدبیر و امید امروز شاهد کاهش جمعیت دختران بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان هستیم.
وی افزود: در زمینه ارائه خدمات اولیه بهداشتی به ویژه به مادران و زنان باردار در سیستان و بلوچستان پیشرفت های زیادی در دولت یازدهم انجام شده است.
وی با اشاره به نشست امروز خود با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این نشست تصمیات بسیار خوبی در مورد جلوگیری از ازدواج دختران در سنین پایین گرفته شد.
وی بیان کرد: با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی می توان از ازدواج دختران در سنین پایین جلوگیری کرد که علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در این زمینه پیش قدم شده اند.
معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده با اشاره به زنان بدسرپرست و خود سرپرست نیز گفت: دولت در تلاش است تا با ارائه تسهیلات و تقویت مشاغل خانگی در این زمینه گام های موثری برای این افراد بردارد.
ابتکار اظهار داشت: نیاز است تا سازمان های مردم نهاد در این زمینه ورود جدی داشته باشند تا مشکلات زنان بد سرپرست و بی سرپرست برطرف شود.
به گزارش ایرنا معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده صبح امروز /سه شنبه/ با استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، معاون استاندار و شماری از مسئولان استانی وارد زاهدان شد.
شرکت در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده، گردهمایی بانوان منتخب سیستان و بلوچستان، نشست با علمای اهل سنت، نشست با احزاب و گروههای سیاسی و نشست با خبرنگاران از جمله برنامه های امروز سفر معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در زاهدان است.
۳۲۱۳**۶۰۸۱ خبرنگار: اکبر نوری **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید