خانه / دسته‌بندی نشده / سونامی سرطان درایران وجود ندارد

سونامی سرطان درایران وجود نداردبه گزارش ایرنا، دکتر ایرج حریرچی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران درکاشان تاکید کرد: سرطان نسبت به گذشته در کشور زیاد شده اما این بیماری در همه جای دنیا سخت و پر هزینه است و به کار بردن واژه هایی مانند سونامی دراین شرایط درست نیست.
وی بیان کرد: جراحی های پیچیده، پرتو درمانی و داروهای شیمی درمانی موجب افزایش هزینه های درمان این بیماری می شود اما در مواردی درمان هایی تجویز و یا درخواست می شود که تاثیر چندانی ندارد و یا اثبات نشده است.
او تاکید کرد: این مسائل می تواند منجر به بروز عارضه ها یا حتی کاهش طول عمر مبتلایان شود و از این رو بیماران سرطانی باید درمان هایی را دریافت و یا درخواست کنند که منجر به افزایش طول عمر یا ارتقای کیفیت زندگی شود.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از صادرات سالانه نزدیک به ۱۲۰ میلیون دلار دارو، ملزومات مصرفی و تجهیزات پزشکی به سایر کشورها خبر داد.
وی افزود: هم اکنون بیشتر صادرات در زمینه ملزومات مصرفی و تجهیزاتی مانند نمایشگر (مانیتور) است که به کشورهای بسیاری صادر می شود در حالی که این رقم باید به یک میلیارد دلار در سال برسد تا با واردات همتراز و در نهایت مثبت شود.
حریرچی در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت نیکوکاران در حوزه های بهداشت و درمان اضافه کرد: ۳۹ هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در دست ساخت است و نزدیک به ۱۰۰ هزار تخت تا سال ۱۴۰۴ نیاز داریم.
وی گفت: انتظار می رود خیران و بخش های غیردولتی برای ساخت و مشارکت در ساخت بیمارستان ها ورود کنند و هر طرحی که ۵۰ درصد منابعش تامین شود، وزارت بهداشت به طور قطع ۵۰ درصد دیگر را متعهد خواهد شد.
قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: پیش از طرح تحول سالانه یک هزار و ۷۰۰ تخت ساخته شده بود که پس از طرح تحول به بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ تخت افزایش یافته اما ظرفیت تا ۱۰ هزار تخت هم وجود دارد که فراخوانی نیز در این زمینه برای جلب مشارکت نیکوکاران و بخش های غیردولتی داده شده است.
به گزارش ایرنا مرکز خدمات جامع سلامت زنده یاد علی مهرپرور (مسکن مهر)، توسعه بخش فوریت های پزشکی و راه اندازی مرکز ام آر آی مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان روز جمعه گذشته با حضور قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.
شهرستان کاشان با ۳۶۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری اصفهان واقع شده است.
۸۱۲۳/ ۶۰۲۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید