خانه / دسته‌بندی نشده / سهم ۴۰ درصدی بانوان از کارکنان دولت

سهم ۴۰ درصدی بانوان از کارکنان دولتبه گزارش ایرنا معصومه ابتکار روز شنبه در نشست با احزاب و تشکل های مردمی آذربایجان غربی در ارومیه افزود: در زمان حاضر ۶۰ درصد دانشجویان کشور و ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهها از میان بانوان هستند در حالیکه بیکاری میان فارغ التحصیلان زن کشور ۲ برابر بیشتر از مردان است.
به گفته وی دولت تدبیر و امید در صدد ایجاد تعادل است تا بتواند شاهد حضور ۳۰ درصدی زنان توانمند کشور در پست های مدیریتی و همپا با مردان باشد.
ابتکار بیان کرد: دولت دوازدهم در ادامه سیاست های دولت یازدهم و در قالب سیاست های کلان کشور و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، در قانون ششم توسعه برنامه های مهمی را دنبال می کند که بخش اعظمی از آنها با مشارکت مردم قابل تحقق است.
وی با تاکید بر اینکه برخی از این برنامه ها در دولت یازدهم نیز دنبال شده است، اضافه کرد: یکی از مهمترین موضوعات در حال پیگیری مقابله با خشونت علیه زنان بوده و آموزش و پرورش در این زمینه آموزش حقوق زنان را در بین دانش آموزان دنبال می کند.
وی اضافه کرد: در مورد موضوع اصلاح قانون و تنظیم امنیت اجتماعی زنان نیز لایحه ای ارزشمند در حال اتمام مراحل خود در قوه قضائیه است.
ابتکار با بیان اینکه دولت در زمینه اصلاح قانون، آموزش و پیشگیری اقدامات شایسته ای چون تقویت اورژانس اجتماعی را در دست اقدام دارد، اظهار کرد: یکی از کارکردهای مهم اورژانس اجتماعی موضوع مقابله با خشونت علیه زنان و کودک آزاری بوده که مورد حمایت و پیگیری جدی معاونت امور زنان و خانواده است.
وی توجه به شکاف بین نسل ها را در زمینه انتقال ارزش ها مهم عنوان کرد و افزود: خانواده های ایرانی دچار تهدید و برخی آسیب ها هستند و نقش سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از این آسیب ها حائز اهمیت است.
به گفته وی گفت و گوی بین اعضای خانواده بر اساس مطالعات بسیار کاهش یافته و این میزان به کمتر از ۲۰ دقیقه در روز رسیده است.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال قبل این میزان ۲ ساعت بوده است، افزود: کاهش مدت زمان گفت و گوی روزانه در بین اعضا خانواده ها به پیوندهای عاطفی لطمه وارد می کند و انقلاب دیجیتال و مشغله های خانوادگی از مهمترین علل این موضوع به شمار می رود.
ابتکار با تاکید بر اینکه موضوع گفت و گوی ملی خانواده با همکاری احزاب و تشکل ها و دانشگاهیان میسر می شود، بیان کرد: حضور احزاب و سازمان های مردم نهاد در اجتماع نیز می تواند نقش مهمی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.
و ی ادامه داد: با توجه به سیاست برون سپاری دولت، احزاب و تشکل های مردمی می توانند در حل مشکلات بسیار مفید و موثر عمل کنند.
به گفته وی حمایت از نهادهای مدنی از برنامه های دولت است و همکاری با این سازمان ها در جهت ارائه خدمات تخصصی به عنوان سرمایه های اجتماعی صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا دولت دوازدهم به طور جدی به الگوی واگذاری ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به بانوان پایبند است و به نظر می رسد که در همین دولت این امر محقق شود.
معصومه ابتکار برای بازدید از وضعیت حوزه های زیرمجموعه معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به آذربایجان غربی سفر کرده است.
دیدار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد و حضور در جلسه شورای اداری از جمله دیگر برنامه های امروز معصومه ابتکار در ارومیه بوده است.
۷۱۲۵/۳۰۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید