خانه / دسته‌بندی نشده / سهام مس به ۱۶۱هزار میلیاردریال افزایش یافت

سهام مس به ۱۶۱هزار میلیاردریال افزایش یافتبه گزارش ایرنا ، مهدی کرباسیان عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: ارزش سهام بازار مس در سال ۹۲ حدود ۱۱۱ هزار میلیارد ریال بوده که در سال جاری این ارزش سهام به ۱۶۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: عملکرد مطلوب شرکت مس باعث خشنودی شرکت بورس و سهامداران شده است و خوشبختانه شرکت ملی صنایع مس ایران هم به لحاظ تولید، فروش و هم از نظر سودآوری وضعیت خوبی دارد.
وی با اشاره به اینکه حوزه مس به مانند سایر صنایع معدنی مصداقی از اقتصاد مقاومتی است بیان کرد: طی سه سال گذشته دو کارخانه کنسانتره با اشتغالزایی تعداد افراد بیکار به بهره برداری رسید و یک گام به جلو برای جلوگیری از خام فروشی رفته است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت : بحران قیمت و تحریم قبل از برجام، فروش محصول کاتد از جمله مشکلات صنعت مس بود که با همه این مشکلات وضعیت مطلوبی را به خود گرفته است.
کرباسیان ادامه داد: شرکت ملی مس و فولاد مبارکه دو شرکت هستند که عملکرد نمونه ای در کشور دارند و جزو پنج شرکت برتر در زمینه سهام و بورس هستند در حالی که شرکتهایی داریم که در حوزه سهامداری ظرف چهار سال گذشته گاها تا ۹۰ درصد سهم را بین سهامداران تقسیم کرده و نقدیندگی را از شرکت خارج کرده اند.
وی ادامه داد: و این در حالی است که شرکت مس و مبارکه حداقل سه بار افزایش سرمایه داشته است.
وی بیان کرد: منافع سهامداری و مسائل شرکت و نیز مسائل توسعه ای موجب شده مدیران شرکت طرحهای نیمه تمام را تکمیل و طرحهای جدید را شروع کند و همه اینها دست به دست هم داده تا شرکت مس شرکتی موفق باشد.
کرباسیان خاطرنشان کرد: با توجه به نمودار های شرکت مس، برای کاهش قیمت تمام شده کنسانتره تلاش شده است به طوریکه شاهدیم که از سال ۹۲ از کیلویی ۳۵۱۵ به ۲۴۴۰ تومان کاهش پیدا کرده و کاتد نیز از کیلویی ۵۱۹۸ به ۳۹۰۰ تومان کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کرمان نزدیک به ۱۷ هزار نفر به طور مستقیم در حوزه شرکتهای وابسته به مس فعال هستند بیان کرد: امیدواریم که به همت کارکنان مس و مردم منطقه در کرمان و آذربایجان، این شرکت با قوت حرکت کند.
مجتمع مس سرچشمه در ۶۰ کیلومتری رفسنجان قرار دارد.
قرار است در سفر ۲روزه استانی رئیس جمهوری به استان کرمان که از امروز پنجشنبه اغاز شده از طریق ویدئو کنفرانس نیز از ۱۰طرح عمده و مهم صنعتی و معدنی در مجتمع مس سرچشمه افتتاح شود.
۷۴۳۳/ ۵۰۵۴
خبرنگار:مریم رضایی** انتشار : بهنام احمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید