خانه / دسته‌بندی نشده / سقوط بالگرد شرکت نفت ۲کشته و ۲ مفقود در پی داشت

سقوط بالگرد شرکت نفت ۲کشته و ۲ مفقود در پی داشتارسلان بهاری میمندی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این بالگرد امشب برای انتقال بیمار به بیمارستان، به سکوی رسالت شرکت نفت فلات قاره اعزام شده بود.
رییس کارگروه مدیریت بحران بندرلنگه ادامه داد: بالگرد یاد شده حدود ساعت ۲۱ هنگام مراجعت در فاصله ۵۰۰ متری سکوی رسالت دچار سانحه شده و همراه پنج سرنشین خود به درون آب های خلیج فارس سقوط کرد.
فرماندار بندرلنگه ابراز داشت: بیمار و پزشکیار در این حادثه جان خود را از دست می دهند و یک خلبان نجات می یابد و جست و جو برای نجات یک سرنشین و خلبان دیگر که مفقود شده اند ادامه دارد.
بهاری میمندی یادآور شد: ۲ شناور ناجی از این شهرستان جهت کمک به نیروهای شرکت نفت فلات قاره به سکوی رسالت اعزام شده اند.
به گزارش ایرنا، وزارت نفت نیز ساعتی پیش اعلام کرد: بالگرد شرکت نفت فلات قاره ایران که برای انتقال یکی از کارکنان که دچار سکته شده بود، به سکوی R1 (میدان رسالت) اعزام شده بود، مدت کوتاهی پس از ترک سکو در راه انتقال بیمار به سمت جزیره کیش سقوط کرد.
این وزارتخانه افزوده است: تاکنون فوت جواد کاراندیش (بیمار) و بهروز اشکان، پزشکیار تایید و از سلامتی کاپیتان سهیلی اطمینان حاصل شده است.
شرکت نفت فلات قاره ایران چند سکوی استخراج و بهره برداری نفتی از جمله سکوی سلمان، سکوی بلال، سکوی رسالت و سکوی رشادت در نزدیکی جزیره لاوان دارد که رفت و آمد به این سکوها با بالگرد و کشتی انجام می شود.
سکوی نفتی رسالت در میدان نفتی رسالت در جنوب و در فاصله ۹۳ کیلومتری از جزیره لاوان قرار دارد و دارای ۱۴ حلقه چاه است، تولید روزانه از این میدان نیمه فعال ۸ هزار بشکه نفت است.
جزیره لاوان از توابع شهرستان بندر لنگه در غرب استان هرمزگان است.
۳۲۱۹/۷۴۰۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید