خانه / دسته‌بندی نشده / سفیر ژاپن : روابط فرهنگی پیوند دهنده کشورها در دوران سخت سیاسی است

سفیر ژاپن : روابط فرهنگی پیوند دهنده کشورها در دوران سخت سیاسی استبه گزارش ایرنا، هیرویاسو کوبایاشی دوشنبه شب در آئین روز فرهنگی ژاپن در هتل سرای عامری های کاشان افزود: روابط فرهنگی می تواند در دوران سخت سیاسی و اقتصادی امکان پیوند کشورها را تسهیل کند و کشورهای ژاپن و ایران همواره از چنین روابطی بهره مند بودند.
وی افزود: سال ۲۰۱۹ میلادی سالگرد ۹۰ سالگی برقراری روابط دیپلماتیک بین کشورهای ایران و ژاپن است که امید می رود در آینده نیز همکاری های ۲ جانبه همچنان گسترش یافته و روابط فرهنگی بین این دو کشور مستحکم تر شود.
شهردار کاشان نیز در این آئین گفت: امروزه با گسترش و تغییرات سریع فناوری در زندگی نیاز به تعامل گسترده و ارتقای ارتباطات بیش از پیش احساس می شود که این امر نیازمند اعتماد متقابل باور داشتن به یکدیگر است.
سعید ابریشمی راد اضافه کرد: ترویج یک فرهنگ در سایر کشورها نیازمند اعتماد محکم است و ایرانی ها ملت ژاپن را مردمانی سختکوش و قابل اعتماد می دانند و این حس خوب مردم ایران نسبت به ملت ژاپن به طور قطع می تواند ابزار موثری برای ارتقای سطح تعاملات بین دو کشور باشد.
هنرمندان ژاپنی در ادامه این آئین قطعات موسیقی با سازهای شینوبوئه، نوکان و طبل ژاپنی اجرا کردند.
برپایی نمایشگاه عکس های گردشگری، نقاشی و گزیده نمادهای فرهنگی هنری ژاپن و کنسرت موسیقی پیانو از دیگر برنامه های ماه فرهنگی ژاپن است که از ۱۱ آذر تا ۳۰ دی سال جاری با همکاری سفارت ژاپن در تهران، معاونت امور هنری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و هتل سرای عامری های کاشان در حال برگزاری است.
هفته ها و ماه های فرهنگی ژاپن در راستای معرفی فرهنگ و آئین های سنتی این کشور در نقاط مختلف جهان برگزار می شود.
خبرنگار: یوسف صائب ** انتشاردهنده: مسعود عمادی
۶۱۳۶/۸۱۲۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید