خانه / دسته‌بندی نشده / سفیر ایران در عراق: ۲میلیون زائر عازم عراق شدند

سفیر ایران در عراق: ۲میلیون زائر عازم عراق شدندبه گزارش ایرنا ایرج مسجدی یکشنبه در بازدید از موکب ها و پایانه مرزی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به تداوم حرکت زائران تا روز اربعین در چند روز آینده ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار زائر دیگر از ایران برای شرکت در مراسم اربعین به عراق عزیمت می کنند.
وی اظهار داشت:با اقدامات گسترده در سه گذرگاه مرزی شلمچه، چذابه و مهران و با اقدام مشترک ۲ کشور ایران و عراق در بحث امنیت، سهولت تردد و نظم و انضباط خوشبختانه هیچ مشکلی گزارش نشده است.
مسجدی گفت:از نظر امنیتی مشکل خاصی در مسیر تردد زائران رخ نداده و تنها در یک مورد یکدستگاه خودرو در مسیر واژگون شده که ۳ کشته و ۱۶ مصدوم به دنبال داشته است.
وی اظهار داشت: دولت عراق تمهیدات لازم را برای بازگشت زائران به کشور ایران ، از سه مرز یاد شده پیش بینی کرده و مقدمات سهولت تردد در این سه مرز فراهم شده است.
سفیر ایران در عراق در پاسخ سوال ایرنا در خصوص امکان بازگشت زائران از مرز خسروی گفت:مرز خسروی برای بازگشت زائران آماده نمی شود.
به گفته ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر از ابتدای ماه صفر تاکنون ۴۵۰ هزار زائر ایرانی و ۵۰ هزار زائر اتباع خارجی از مرز شلمچه برای سفر به کربلای معلی از مرز شلمچه عبور کرده اند.
به گفته مسولان کشوری تاکنون ۳۰درصد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه به عراق عزیمت کرده اند.
۳۰۱۵/۷۱۶۵//۶۰۶۸
خبرنگار:عدنان جواهری ** تنظیم : حمیدرضا ترابی فرد **انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید