خانه / دسته‌بندی نشده / سفیر اندونزی: سرمایه گذاران کشورم علاقه مند به حضور در ایران هستند

سفیر اندونزی: سرمایه گذاران کشورم علاقه مند به حضور در ایران هستندبه گزارش ایرنا، اوکتاوینو علیمودین روز سه شنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: شرکت های موفق و با تجربه ای در اندونزی در زمینه کشاورزی و دامپروری فعالند که با وجود حضور در کشورهای ایتالیا، لبنان و هند، آماده سرمایه گذاری در ایران نیز هستند.
وی ادامه داد: وجود ارزش های اسلامی مشترک بین اندونزی و ایران زمینه همکاری های بین ۲ کشور را در زمینه های مختلف فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به داشتن مزیت غذای حلال فرصت خوبی برای سرمایه گذاران اندونزی ایجاد کرده است، چون آنها در این کشور مشکلات سرمایه گذاری در کشورهایی مانند ویتنام و استرالیا را نخواهند داشت.
سفیر اندونزی در ایران همچنین گفت: امیدواریم با گسترش همکاری های اقتصادی بین ۲ کشور، اندونزی دیگر در بحث واردات کالا از ایران تنها به محصول خرما محدود نباشد.
علیمودین در ادامه به سفر سال قبل خود به قزوین اشاره کرد و گفت: سال گذشته در اجلاس راه ابریشم که به میزبانی این استان برگزار شد، ارزیابی خوبی از توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری این استان به دست آوردیم و برهمین اساس زمینه های مناسب همکاری میان قزوین و اندونزی شناسایی شد.
وی اظهار کرد: در بازدیدهای انجام شده از ظرفیت های قزوین از مدیران صنایع چوب این استان برای حضور در کشور اندونزی دعوت به عمل آمد و امیدواریم با حضور شرکت های فعال در زمینه صنایع چوب شاهد امضای قراردادهایی خوبی بین صنعتگران قزوینی و اندونزیایی باشیم.
به گفته وی، قزوین از ظرفیت های مناسب کشاورزی بویژه در بخش تولید گیاهان دارویی و صنعتی بویژه نساجی برخوردار است و این موضوع می تواند بستر مناسبی را برای ایجاد ارتباط و همکاری بین این استان و اندونزی فراهم کند.
وی یادآور شد: امیدواریم نمایشگاه بین المللی که از ۱۹ مهرماه جاری به مدت چهار روز در اندونزی برگزار می شود با حضور موثر تجار و صنعتگران ایرانی و قزوینی بتواند زمینه ساز همکاری بین شرکت های فعال این ۲ کشور باشد.
علیمودین همچنین با اشاره به وجود ظرفیت های مناسب استان قزوین در زمینه فرآورده های گوشتی و شیری، افزود: امیدواریم با همکاری شرکت های سرمایه گذار اندونزی در این زمینه همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد که از طریق اتاق بازرگانی هر ۲ کشور بتوانیم همکاری خود را در بخش صنعت و کشاورزی توسعه دهیم و ارتباط میان تهران و جاکارتا را تقویت کنیم.
استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: علاقه مندیم با اندونزی که بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور مسلمان در دنیا است، رابطه و همکاری جدیدی را آغاز کنیم.
عبدالمحمد زاهدی افزود: علاقه مندی های ایران و استان قزوین با کشور اندونزی در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکسان است و در صورت انعقاد قراردادهای همکاری، ارتباط میان ۲ کشور تقویت خواهد شد.
وی ادامه داد: اندونزی در صنایع چوب به صورت سنتی و صنعتی سابقه دیرینه ای دارد و صنعتگران قزوینی در این زمینه امکان برقراری ارتباط و همکاری با تجار اندونزیایی را دارند.
استاندار قزوین با اشاره به درخواست فعالان اقتصادی اندونزی برای سرمایه گذاری در صنعت دامپروری قزوین، افزود: قزوین یکی از بزرگترین تولید کننده های پروتئین در ایران است به گونه ای که بخش زیادی از گوشت، مرغ و تخم مرغ کشور در این استان تامین می شود.
وی ادامه داد: استان قزوین آماده همکاری در این زمینه با کشور اندونزی است و حتی می توان زیرساخت ها و امکانات آماده شده در این خصوص از قبیل واحدهای تولیدی تعطیل شده را برای احیای دوباره در اختیار سرمایه گذاران این کشور قرار داد.
زاهدی افزود: قزوین در زمینه های صنعتی و کشاورزی از استان های پیشرو ایران محسوب می شود و در زمینه های مختلف بویژه صنعت نساجی آمادگی همکاری با سرمایه گذاران اندونزی است.
وی با اشاره به موقعیت راهبردی قزوین، افزود: این استان از لحاظ خطوط ریلی و حمل و نقل جاده ای مزیت های فراوانی دارد و سرمایه گذاران برای صادرات محصولات خود از قزوین به کشورهای همسایه با مشکل روبه رو نخواهند شد.
۶۱۰۱/۱۷۷۲
خبرنگار: هادی درزی رامندی **انتشار دهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید