خانه / دسته‌بندی نشده / سریال شیخ صفی الدین اردبیلی ساخته می شود

سریال شیخ صفی الدین اردبیلی ساخته می شودبه گزارش ایرنا، سید هادی حسینی روز شنبه دردیدار با استاندار اردبیل افزود: با تامین اعتبارلازم ساخت این سریال در سال جاری کلید می خورد و انتظارمی رود نقش موثری در انتقال فرهنگ صفوی به نسل های امروزی داشته باشد.
وی بیان کرد: سلسله صفویه در یکپارچه کردن ایران اسلامی و توسعه سراسری مذهب شیعه اقدامات شایسته ای انجام داده و ایران اسلامی مدیون این خاندان است.
اکبر بهنام جو استاندار اردبیل نیز با تجلیل از نقش خاندان صفویه در یکپارچه کردن ایران اسلامی گفت: ساخت و اکران این سریال در سیمای جمهوری اسلامی کاملا احساس می شود.
وی با بیان اینکه در این کار باید همه ارگان های فرهنگی تقسیم کار داشته باشند، افزود:سهم استان اردبیل از تخصیص اعتبار و اقدامات مورد نیاز مشخص شده تا در انجام کارهای ضروری با مشکل مواجه نشویم.
او با اشاره به اینکه طرح های نیمه تمام فرهنگی و هنری در استان باید تکمیل شود گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیازمند اجرای طرح های کلان با اعتبار ملی بوده و در این رابطه انتظار کمک از مرکز است.
وی در رابطه با تاسیس بنیاد فرهنگ و ادب آذربایجان در استان اردبیل افزود: دفتر این بنیاد دراستان آذربایجان شرقی وجود دارد و انتظار می رود برای راه اندازی آن در استان نیز برنامه ریزی لازم انجام شود.
صفی‌الدین ابوالفتح اسحاق، ملقب به «شمس‌الدین» و معروف به «شیخ صفی»، عارف و شاعر قرن هشتم هجری قمری است.
نسب او را با نوزده واسطه به امام موسی کاظم (ع)، امام هفتم شیعیان دوازده امامی، رسانده‌اند.
او فرزند مردی زارع بود و در روستای کلخوران، واقع در شمال‌غربی اردبیل، زاده شد. به‌جز مدتی که به فارس و گیلان سفر کرد، تا پایان عمر در همان روستا ساکن بود.
شیخ صفی جد خاندان صفویه می باشد.
۶۰۱۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید