خانه / دسته‌بندی نشده / سرپرست وزارت علوم: دانشگاه ها باید پیشگام رفع مشکلات جامعه باشند

سرپرست وزارت علوم: دانشگاه ها باید پیشگام رفع مشکلات جامعه باشندبه گزارش ایرنا، سید ضیا هاشمی شامگاه سه شنبه در آیینی که به مناسبت شروع سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه ایلام برگزار شد تقویت رسالت اجتماعی دانشگاه ها و پیوند عمیق آنها با جامعه را از مهم ترین راهبردهای وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری عنوان کرد.
وی اظهار کرد: دانشگاه باید با رویکرد سازنده و مشفقانه در خدمت جامعه قرار گیرد و با جامعه پیوندی عمیق برقرار کند.
سرپرست وزارت علوم گفت: دانشگاه یک نهاد درونگرا نیست و نسبت به استان، منطقه و کشور خود مسئولیت و رسالت اجتماعی دارد، دانشگاه در زمینه نقد سازنده باید پیشگام و پیشقراول باشد اما نقد تنها به معنای برجسته کردن ایرادها و نقص ها نیست.
هاشمی اضافه کرد: دانشگاه نیازمند گفت و گو است ،مدیران نیز باید از نقد سازنده دانشجویان استقبال کنند، دانشگاه عالمانی می خواهد که مسئولیت پذیر بوده و به سرنوشت جامعه حساس باشند.
استاندار ایلام نیز در این آیین گفت: بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی در چهار سال گذشته در این استان هزینه اجرای طرح های توسعه شده است.
محمدرضا مروارید اظهار کرد: این استان در خیلی از زمینه ها در مسیر توسعه قرار گرفته است که امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: استان ایلام در حوزه دفاع مقدس مظلوم واقع شده است و با وجود درگیری مستقیم در جنگ هشت ساله، مناطق جنگی استان مورد توجه مناسب قرار نگرفته است.
وی یادآور شد: در هشت سال جنگ تحمیلی این استان از کروند معمول پیشرفت و توسعه نسبت به استان های دیگر عقب ماند بنابراین باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
رئیس دانشگاه ایلام نیز گفت: میزان اعتبارهای پژوهشی این دانشگاه رشد بسیار خوبی داشته بطوری که اعتبار پژوهشی دانشگاه در سال جاری بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.
محمد علی اکبری اظهار کرد: افزایش اعتبارهای پژوهشی ظرفیت دانشگاه برای حمایت از طرح های علمی و پژوهشی را ارتقا داده است.
وی تاکید کرد: علاوه بر این مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه نیز باز تعریف شده و هم اکنون نسبت به پذیرش واحدهای فناور جدید در این مرکز و حمایت از این واحدها اقدام می شود.
رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: مجموعه فعالیت ها در حوزه پژوهشی باعث شد نخستین جشنواره ایده های ثروت ساز با حمایت دستگاه های اجرایی و پژوهشگران با موفقیت در این دانشگاه برگزار شود که در نتیجه آن ۷۰ ایده قابل سرمایه گذاری بدست آمد.
خبرنگار: معصومه امیدی** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
۶۰۳۲/۶۰۳۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید