خانه / دسته‌بندی نشده / سرنوشت مسکن مهر شهرجدید هشتگرد و ۱۰هزار واحد بلاتکلیف

سرنوشت مسکن مهر شهرجدید هشتگرد و ۱۰هزار واحد بلاتکلیفدر شهر جدید هشتگرد ۴۹ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که از این تعداد ۲۶ هزار واحد افتتاح شده است. چیزی بالغ بر ۱۷ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و ۱۰ هزار واحد بلاتکلیف بدون متقاضی باقی مانده است که در حال واگذاری به سرمایه گذاران است.
از واحدهایی که تحویل داده نشده اند ۳ هزار واحد تا پایان شهریور تحویل خواهند شد و در صورت تکمیل انشعابات و زیرساخت های لازم و در نهایت تکمیل آورده مردم تا پایان سال ۹۷ شاهد بسته شدن پرونده مسکن مهر شهر جدید هشتگرد خواهیم بود.
بر اساس اعلام مسئولان شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، درصورتی که دستگاه های خدمات رسان آب، برق و گاز با لحاظ شرایط موجود مسکن مهر که برای اقشار کم درآمد تدارک دیده شده بود و نیاز مبرم به افتتاح هرچه سریعتر، به صورت جهادی نسبت به انجام کار اقدام کنند، تا پایان سال آمادگی افتتاح داریم.
دولت های یازدهم و دوازدهم تمام تلاش خود به کار گرفتند تا این واحدها را پس از تامین کامل زیرساخت های لازم تحویل متقاضیان دهند.
واحدهای مسکن شهر جدید هشتگرد به دلیل نداشتن امکانات زیربنایی مانند آب و برق و افزایش بسیار بالای قیمت‌ها امروز با مشکلاتی مواجه است که مسئولان در حال تامین زیرساخت ها و حل مشکلات آن هستند.
هزاران واحد مسکن مهر آماده‌ افتتاح در شهر جدید هشتگرد نیازمند تأمین زیرساخت است و تامین زیرساخت های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی برای آن که از ابتدا فکری برایش نشده بود، بسیار دشوار و زمان بر است.
سید مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: موضوع مهمی که در این مجموعه آن را با قدرت پیگیری می‌کنیم بحث مسکن مهر است. بدون شک در صورتی که متقاضیان آورده خود را تامین ‌کنند ما می‌توانیم با سرعت بیشتری پروژه‌ها را تحویل دهیم، بحث همراهی و کمک دستگاه‌های خدمات رسان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی افزود: این دستگاه‌ها همراه با ما پای کار هستند، اما نیاز بیشتری به حضور موثر آن‌ها به خصوص در تامین آب و گاز پروژه مسکن مهر را داریم. امیدواریم این همراهی بیشتر باشد تا این بار در قول و وعده‌ها بابت تحویل تاخیر نداشته باشیم.
هدایت در ارتباط با موضوع ایمنی پروژه‌های مسکن مهر به خصوص در بحث زلزله اظهار داشت: با تاکید ویژه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی و معاونان ایشان علاوه بر نظارت‌های قبلی انجام گرفته یک نظارت مستمر و ویژه دیگری هم روی پروژه‌ها داریم و استحکام این ساختمان‌ها مطابق با استانداردهای مدنظر است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: هم اکنون حدود ۱۰ هزار واحد بدون متقاضی و راکد مسکن مهر در هشتگرد داریم که در ۲ ماه اخیر اقدامات مؤثری برای تعیین تکلیف این واحدها صورت گرفته به‌طوری که یک بسته سیاستی تعریف شده که در قالب آن با همکاری بانک مسکن این تعداد واحد از بلاتکلیفی بیرون می‌آیند.
هدایت افزود: پس از ساخت و تکمیل، این واحدها خارج از ضوابط و شرایط مسکن مهر به مردم واگذار می‌شود و تا ۲ ماه آینده فراخوان واگذاری این واحدها به سازنده‌ها را انجام می‌دهیم تا به این ترتیب تهدید موجود به یک فرصت تبدیل شود.
شرکت عمران با اجرای تفاهم نامه با شهرداری و با پیگیری پروژه مسکن مهر قصد دارد کاستی های پیشین را جبران کند و به رونق این شهر که قرار بود به عنوان الگوی نمونه شهرهای جدید کشور باشد، شتاب ببخشد.
فراهم ساختن استانداردهای لازم از خواسته های اصلی مسکن مهرنشینان است که در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر آن تاکید کردند.
رضا احمدی از ساکنین فاز ۷ شهر جدید هشتگرد از کمبود امکانات گفت و خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف وضعیت خسته کننده مجموعه های مهر در این شهر یک ضرورت است.
وی می گوید: وقتی پول از متقاضی دریافت و خانه ساخته شده باید خدمات آن نیز تامین شود. مدت هاست فاضلاب ما در بیابان ها رها می شود، ولی در قبوض ما پولی بابت خدمات فاضلاب کسر می شود.
رعنا نجارزاده که خانه دار است می گوید: برای یک خرید کوچک باید به شهر هشتگرد برویم و با این وضعیت درآمدی، برای خریدی کوچک دو برابر هزینه کنیم.
نجارزاده خلف وعده تعاونی ها و مشکلات فازهای دیگر و فراوانی خانه های نیمه کاره در سطح شهر که فضایی امن برای متخلفان و کارتن خواب ها شده، را عمده مشکلات بزرگ این شهر بیان کرد.
مرتضی غفاری دیگر ساکن مسکن مهر شهر جدید هشتگرد نیز می گوید: تعاونی تمامی پولی که باید به خانه می دادم را از من گرفته و حسب قرارداد وام را نیز از بانک گرفته ام، اما خانه ای به من تحویل نشده ولی من اقساط می دهم که باید به این موضوع رسیدگی شود.
ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ نیز در این ارتباط در گفتگو با ایرنا، اظهار داشت: بخشی از مشکلات این پروژه ها به زیرساخت ها مربوط می شود که البته مشکل آب با تخصیص آب سد طالقان تا حدودی حل شده و تنها بحث تصفیه خانه آب باقی مانده که به دلیل کمبود اعتبار از ۱۵۰ لیتر تنها ۵۰ لیتر آماده تحویل است که آنهم بعد از ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد و مابقی هم پیگیری خواهد شد تا با تخصیص اعتبار مرتفع شود.
پالیزگیر گفت: مشکلات مسکن مهر بخشی به شرکت عمران که اطلاعات لازم برای اجرای پروژه در بعضی نقاط را نداده و بخشی به پیمانکاران که کار را به اتمام نرسانده اند و بخشی نیز به مردم مربوط می شود که به دلیل عدم تامین آورده مالی خود باعث تاخیر در تحویل مسکن شده اند.
وی با اشاره به عزم جدی مدیرعامل جدید شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برای تسریع در تکمیل پروژه مسکن مهر، گفت: امیدواریم با انرژی جدیدی که در شرکت عمران حاکم شده، مشکلات پیمانکاران حل و زیرساخت های لازم تکمیل و در نهایت پروژه تحویل مردم شود.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی هم واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکن مهربلاتکلیف را به تأمین زیرساخت‌ها منوط کرد وگفت: باید زیرساخت هایی همچون مسجد، کلانتری، بیمارستان و… تامین و بعد اقدام به تحویل نمایند و زمینه اشتغال جوانان نیز فراهم آید تا دیگر شاهد معضل بیکاری در جامعه نباشیم.
محمود بهمنی با تاکید بر تصمیم دولت برای تکمیل و تحویل پروژه های نیمه کاره مسکن مهر شهر جدید هشتگرد، اظهار داشت: ادامه این وضعیت هزینه های زیادی را بر دولت تحمیل خواهد کرد، لذا تسریع در تکمیل پروژه ها به نفع دولت و مردم خواهد بود.
بهمنی اظهار داشت: چنانچه مشکلات مسکن مهر شهر جدید حل نشود، این موضوع را با وزیر مطرح کرده و درخواست می کنم تا از طریق مجلس کار تحقیق و تفحص صورت گیرد تامشکل مردم مرتفع گردد.
مدیران ادارات ساوجبلاغ دلیل تأخیر در تحویل واحدهای مسکن مهر را عدم رعایت استانداردهای لازم از سوی شرکت عمران می‌دانند، شرکت عمران هم دلیل تأخیرهای مکرر را به گردن نبود زیرساخت‌ها می‌اندازد.
مدیر اداره گاز ساوجبلاغ هم با اشاره به اینکه در خدمات گازرسانی به مسکن مهرنشینان شهر جدید کم و کاستی نداریم، می‌گوید: حدودا ۳۰۰ علمک در پروژه ی مسکن مهر شهر جدید هشتگرد برای گازرسانی به ۸ هزار واحد نصب شده و تمام ایمنی های لازم انجام و اجرای پروژه گاز رسانی نیز به صورت استاندارد صورت گرفته است اما بنا به دلایلی اعم از تائیدیه نظام مهندسی و… اشتراک پذیری از سوی مالکین صورت نگرفته است.
ناصر حسینی گفت: اگر مشکلی در فازهای مسکن مهر دیده می‌شود از خود تعاونی‌ها یا شرکت عمران است، شرکت گاز هیچ‌وقت درجایی که استانداردهای لازم صورت نگرفته و خندق‌های زیادی را برای عبور طرح‌های خود می‌بیند ورود نمی‌کند و در حال حاضر تمامی علمک های نصب شده با رعایت کامل استانداردهای لازم انجام شده است.
حسینی با اشاره به اینکه ما مسئول جان مردم هستیم، می‌افزاید: حتی در بخش دیگری از خدمات گازرسانی ما علمک‌های گاز تا برج‌های مسکونی رفته است، اما چون واحدهای مهرنشین دارای تأییدیه نظام مهندسی نیستند اشتراک‌پذیری انجام نشده است که می‌توان در پروژه های جهاد نصر، اسکان سازه و… آن را مشاهده کرد که مدیران پروژه‌ها باید نسبت به گرفتن تائیدیه و استانداردهای لازم اقدام کنند تا گاز منازل وصل شود.
وی گفت: برغم نصب علمک گاز در واحدهای مسکونی متقاضیان جدید مسکن مهر، این واحدها فاقد سکونت هستند و درصورت عدم مراجعه به اشتراک پذیری مجبور خواهیم بود به دلایل ایمنی نسبت به جمع آوری علمک ها اقدام نماییم.
سرپرست مدیریت توزیع برق منطقه ای شهرستان ساوجبلاغ نیز با بیان اینکه در شهر جدیدهشتگرد تا کنون تعداد ۴۵ هزار و ۴۸۴ انشعاب خانگی مسکن مهر در قالب تعاونی های مختلف که زیر نظر شرکت عمران شهر جدیدهشتگرد هستند ثبت شده خاطر نشان کرد: از این تعداد فقط هزینه ۳۰ هزار و ۵۶۷ انشعاب واریز شده است.
مظفرخادمی افزود: این مدیریت نسبت به نصب تعداد ۱۸ هزار و ۳۶۴ واحد اقدام نموده و الباقی به دلیل عدم واریز هزینه و یا آماده نبودن محل نصب توسط شرکت عمران امکان تهیه طرح و نصب انشعاب ندارند.
وی بابیان اینکه نزدیک به ۴۰۰ انشعاب غیرمجاز در مسکن مهر شهرجدید هشتگرد وجود دارد افزود: تحویل مجتمع هایی که هنوز دارای زیرساختهای لازم نیستند توسط تعاونی ها، تبعات اجتماعی فراوانی را به دنبال دارد و ساکنین این مجتمع ها برای تامین برق منازل خود اقدام به استفاده غیر مجاز بدون انشعاب می نمایند که افزایش تلفات برق را به دنبال داشته و هزینه های سنگینی را به ما تحمیل می کند.
۱۵۳۵/۷۴۱۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید