خانه / دسته‌بندی نشده / سرعت تندباد در زرینه به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسید

سرعت تندباد در زرینه به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسیدبهرام چاره خواه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با ورود امواج ناپایدار به منطقه، وزش باد از بامداد امروز در اکثر مناطق استان شروع شده که بیشترین سرعت آن در زرینه دیواندره به ثبت رسید.(سرعت باد در هر متر بر ثانیه، ۳٫۶ کیلومتر است)
وی افزود: در شبانه روز گذشته سرعت تندباد در هزارکانیان دیواندره به ۹۰ کیلومتر در ساعت (۲۵ متر در ثانیه)، سقز ۸۲ کیلومتر در ساعت و در بانه به ۷۲ کیلومتر در ساعت رسیده است.
چاره خواه اضافه کرد: بیشترین فعالیت این موج به صورت وزش شدید باد و رگبار باران است و همراه خود گرد و خاک را وارد آسمان استان کرده و هوای شهرهای مریوان، سروآباد، سنندج و کامیاران را در شرایط ناسالم برای عموم قرار داده است.
وی با اشاره به ورود موج فعال بارشی از ظهر روز یکشنبه به استان نیز گفت: پیش بینی می شود این سامانه بارشی با خود بارش های مناسبی به طور میانگین ۲۰ تا ۵۰ میلی متر به همراه داشته باشد.
وی یادآور شد: اوج فعالیت این سامانه تا روز دوشنبه خواهد بود و با فعالیت آن از میزان گرد و خاک موجود در هوا کاسته می شود.
چاره خواه تاکید کرد: در شبانه روز گذشته زرینه با دمای هوای چهار درجه سانتی گراد و سلین هورامان با ۲۶درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند.
وی گفت: در همین مدت حداقل و حداکثر دمای هوای سنندج مرکز استان کردستان نیز به ترتیب ۹٫۸ و ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر بود.
محیط زیست کردستان نیز میزان ذرات معلق در هوای سنندج را ۳٫۵ برابری حدمجاز اعلام کرده و این وضعیت برای عموم مردم ناسالم است.
آموزش و پرورش کردستان نیز شیفت بعدازظهر امروز مدارس شهرستان های مریوان، سروآباد، سنندج و کامیاران را به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام کرد.
از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۳۹۷ میلی متر بارندگی در استان ثبت شده که این مقدار در مقایسه با ۴۰۲ میلی متر سال گذشته ۲ درصد و در مقایسه با ۴۰۲ میلی متر بارندگی میانگین بلند مدت ۷٫۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از ۵۴۰ میلی متر معادل ۲ برابر میانگین کشوری است.
۳۰۲۰/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید