خانه / دسته‌بندی نشده / سامانه «سینا» سیاستگذاری استاندارد را هدفمند کرد

سامانه «سینا» سیاستگذاری استاندارد را هدفمند کردمصطفی رامندی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز فناوری اطلاعات سازمان ملی استاندارد ایران یکپارچه سازی سامانه ها و انتقال ارائه خدمت به بستر الکترونیک را در اولویت قرار داده است.
وی اضافه کرد: راه اندازی این سامانه کشوری موجب کاهش اتلاف وقت و مراجعه حضوری شهروندان به مراکز اداره کل استاندارد استان ها شد.
مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: این اقدام موجب اتخاذ یک روش اجرایی یکسان و واحد و جلوگیری از اعمال سلیقه اداره های استانی در این باره شد.
رامندی ادامه داد: هم اینک فرایند نظارت بر اجرای استاندارد، صدور پروانه، صدور مجوز واردات و صادرات کالا، صدور تاییده بازرسی آسانسور، شهر بازی و استاندارد بودن جایگاه ‘سی ان جی ‘از این طریق صورت می گیرد.
وی گفت: سازمان ملی استاندارد به عنوان معتمد مردم و دستگاه حاکمیتی با اطمینان سلامت کالا و خدمات دریافتی از سوی شهروندان را تضمین کرده تا مردم اطمینان خاطر برای استفاده از کالای تولیدی داشته باشند.
مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران یادآوری کرد: سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای استاندارد از ابتدای سال ۹۵ بررسی و در سامانه های مختلف در اداره های کل استان ها استفاده شد.
رامندی خاطر نشان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته برخی از اداره های استانی استاندارد از سامانه های نسل دوم یا سامانه تحت وب استفاده می کردند همچنین روش اجرایی برخی از اداره های استانی استاندارد در استفاده از سامانه ارتباطی متفاوت با دستورالعمل ابلاغی سازمان بود.
وی بیان کرد: پس از تکمیل گزارش امکان سنجی و نیاز سنجی به سمت سامانه یکپارچه حرکت و سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای استاندارد با عنوان ‘سینا’ شکل گرفت.
مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: بهره گیری از این سامانه با تجمیع داده از فرایند استاندارد سازی موجب دستیابی به دانشی می شود که می تواند مبنای تصمیم گیری بر روند حاکم بر اجرای سیاست های کلان در سازمان ملی استاندارد شود.
رامندی افزود: مدیران ارشد سازمان بر اساس دانشی که از تجمیع داده ها استخراج می شود می دانند بیشتر باید در چه حوزه هایی کار شود.
وی مثال زد: شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه این سازمان از اطلاعات درج شده درباره استانداردهای ملی ۳۰ هزار نوع کالا و خدمات بهره گیرند.
مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: خروجی این موضوع برای سازمان این است که متوجه می شوند که استقبال عمومی و افکار عمومی بیشتر دنبال استاندارد چه کالاهایی هستند.
رامندی ادامه داد: بر اساس بازخورد مخاطبان، می توان گام های بعدی و روند کاری سازمان ملی استاندارد را شکل داده که به چه سمتی حرکت شود تا پاسخگوی نیاز مخاطبان استاندارد باشیم.
۷۵۲۶/۲۰۸۷ /۱۵۹۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید