خانه / دسته‌بندی نشده / سامانه روشنایی(لای تینگ) فرودگاه یاسوج آماده راه اندازی است

سامانه روشنایی(لای تینگ) فرودگاه یاسوج آماده راه اندازی استرحمت الله مه آبادی عصرروز دوشنبه در حاشیه بازدید از منطقه احتمالی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج در منطقه پادنای سمیرم درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه اندازی این سامانه درک بهتر شرایط جوی و محیطی به ویژه در پروازهای شبانه را برای خلبان بهبود می بخشد.
وی ابراز امیدواری کرد: فرودگاه یاسوج اکنون با اجرای طرح تطویل باند از ۲هزار و ۶۰۰ متر به سه هزار و ۲۰۰ متر و همچنین نصب دستگاه فلایت چک (تست پروازی) که ظرف کمتر از یک ماه دیگر به بهره برداری است در حال مجهز شدن به امکانات و تجهیزات روز است.
وی با بیان اینکه این فرودگاه هم اینک هیچ نیازی به لحاظ امکانات و نصب سیستم ها و تجهیزات ندارد، افزود: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از سه سال قبل و یکی از اولویت ها و برنامه های اینجانب را رفع مشکلات وموانع پروازی و نصب تجهیزات وسیستم های مورد نیاز فرودگاه یاسوج اعلام کرد.
مه آبادی افزود: اجرای طرح تطویل باند فرودگاه یاسوج که به یک معضل تبدیل شده بود اکنون با اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلایرد ریال و پیشرفت ۱۰۰درصدی آماده بهره برداری است و موانع پروازی نیز در حال مرتفع شدن است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج با ۶۶ مسافر و خدمه گفت: عملیات جست و جو با جدیت و از راه هوایی و زمینی و همچنین توسط پهپادها و متخصصان در حال انجام است.
وی تصریح کرد: به نظرمی رسد عملیات پاک سازی مناطق احتمالی سقوط هواپیما در روستاهای بیده و کهنگان که امروز نیز مورد بازدید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت تا حدود زیادی به اتمام رسیده و نقاطی که مجموعه مرکز کنترل هوایی کشور و سایر متولیان امر اعلام کرده بودند مورد بررسی و بازدید میدانی گروه ها و عوامل جست و جو قرار گرفته است.
مه آبادی ادامه داد: اولویت نخست پیدا کردن لاشه و اثری از سقوط هواپیماست و در مراحل بعدی نیز بررسی علت حادثه خواهد بود که در این راستا نیز با استفاده از جعبه سیاه و حضور نمایندگانی از شرکت سازنده که مقدمات و تشریفات قانونی برای حضور این افراد نیز در ایران انجام شده ،مورد رصد و بازبینی دقیق قرار می گیرد.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک ولی در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس محل سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
جست‌وجو برای یافتن جانباختگان احتمالی این سانحه هوایی پس از سقوط هواپیما آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
۳۰۱۶/۱۶۶۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید