خانه / دسته‌بندی نشده / سال گذشته ۱۷ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شد

سال گذشته ۱۷ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شدبه گزارش خبرنگار ایرنا ،ناصر صامعی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت و احوال استان کردستان اظهار کرد: سازمان ثبت احوال در راستای تحقق دولت الکترونیک طرح صدور کارت ملی هوشمند را آغاز کرد که در سال ۹۶ در مجموع ۱۷میلیون کارت ملی هوشمند صادر و به متقاضیان تحویل شد.
وی با اشاره به حجم گسترده درخواست برای صدور کارت هوشمند در ماه های پایانی سال ۹۶ اضافه کرد: در سه ماهه پایانی سال گذشته ۱۱میلیون و ۵۰۰ هزار ثبت نام برای صدور کارت هوشمند ملی انجام شد.
صامعی ابراز امیدواری کرد با توجه به توانمندی این سازمان برای سرعت بخشی به روند صدور کارت ملی هوشمند این طرح در سال ۹۷ به پایان برسد.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: این سازمان به لحاظ تشکیلاتی بسیار گسترده است به گونه ای که یک هزار و ۱۰۰ واحد اجرایی در سطح کشور دارد و با بیش از ۱۲۰ دستگاه مختلف در ارتباط است.
صامعی گفت: ۳۵ هزار ثبت یار نیز در بیمارستان ها، آرامستان ها و بانک های کشور با این سازمان همکاری می کنند.
وی با اشاره به دبگر توانمندی های سازمان ثبت احوال افزود: هم اکنون ۲۰۰ هزار نقطه به صورت آنلاین به ثبت احوال کشور وصل بوده و این سازمان در هر ثانیه ۶ هزار استعلام را پاسخ می دهد و این تعداد به بیش از ۱۰ هزار استعلام در ثانیه قابل افزایش است.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال کشور در خصوص انتخاب مدیران استانی این سازمان گفت: بدون شک تعیین هر فردی به عنوان مدیر مخالفان و موافقانی دارد و این امر طبیعی است.
مدیرکل سابق ثبت احوال کردستان نیز گفت: از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ادارات ثبت احوال در سطح استان تجهیز و تکمیل شده است.
محسن آقایی با اشاره به اینکه پوشش وقایع حیاتی یکی از برنامه های راهبردی ثبت احوال است افزود: تا پایان سال ۹۶، ثبت ولادت در استان به ۹۹٫۶۸ درصد و وفات به ۹۹٫۲۸ درصد رسیده است.
وی در خصوص صدور کارت ملی هوشمند در کردستان نیز اظهار کرد: از مجموع واجدین شرایط داشتن کارت هوشمند ملی در استان ۷۳ درصد کارت ملی هوشمند دریافت کردند.
در این آیین حسن صوفی به عنوان مدیرکل ثبت احوال استان کردستان معرفی و از تلاش های محسن آقایی مدیرکل سابق قدردانی شد.
۶۴ میلیون نفر جمعیت بالای ۱۵ سال در کشور واجد دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون برای نیمی از این افراد کارت صادر شده است.
۳۰۲۰/۱۶۳۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید