خانه / دسته‌بندی نشده / سالانه ۶۰۰ قایق بین هیات های قایقرانی توزیع می شود

سالانه ۶۰۰ قایق بین هیات های قایقرانی توزیع می شودبه گزارش ایرنا غلامرضا امینی روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیات قایقرانی خوزستان در اهواز همچنین اظهار کرد: در مسابقات آسیایی چین، ورزشکارانی از ۱۴ استان کشور موفق به کسب نشان شدند در حالی که نامی از ورزشکاران خوزستانی نبود که این موضوع باعث ناراحتی ما شد.
وی با اشاره به اینکه استان های زنجان و همدان با وجود اینکه منابع آبی فراوانی ندارند اما ورزشکار المپیکی دارند افزود: در بازی های آسیایی اینچوان، ۹ استان کشور نشان کسب کردند اما خوزستان با وجود منابع آبی گسترده نقشی در این زمینه نداشت.
امینی، افتخارآفرینی در ۲ رویداد المپیک و بازی های آسیایی را از مهمترین اولویت این فدراسیون دانست و افزود: حیف است که قایقرانی خوزستان در این مسابقات نماینده ای نداشته باشد اگر چه حضور خانم قلمبر به عنوان داور بین المللی موجب سربلندی قایقرانی خوزستان شده است.
وی ادامه داد: مهسا کهنسال اگر چه اهل دزفول است اما این شهرستان هیچ اقدامی برای این ورزشکار ملی پوش انجام نداد و در ۲ سال گذشته به دلیل نبود امکانات در تهران زندگی می کند.
رییس فدراسیون قایقرانی اظهار کرد: در خوزستان امکانات بسیار خوبی وجود دارد و انتظار می رود که ورزشکاران این استان به خوبی حمایت شوند.
وی ادامه داد: انتظار می رود که هیات قایقرانی خوزستان همچون فدراسیون در بدنه خود از حضور پیشکسوتان استفاده بهینه ای داشته باشد.
رییس فدراسیون قایقرانی همچنین خطاب به اعضای مجمع قایقرانی خوزستان با بیان اینکه انتظار می رود با کمک اعضای مجمع، قایقرانی خوزستان به دوران طلایی خود برگردد گفت: دغاغله زمانی جزو بهترین های ۲۰۰ متر ایران بود و در رشته کانوپولو قایقرانی خوزستان حرف نخست را در کشور می زد.
وی افزود: خوزستان ظرفیت مناسبی در این رشته دارد و می تواند جزو بهترین های این ورزش در کشور باشد.
وی همچنین با اشاره به اینکه در ایران ما تنها به دنبال درآمد از رودخانه ها هستیم افزود:بر خلاف سال های گذشته که تنها ۲ استان گیلان و مازندران در قایقرانی فعالیت می کردند،اکنون ۲۹ هیات فعال در کشور داریم که سالانه ۶۰۰ قایق بین این هیات ها توزیع می شود.
امینی در ادامه دخالت برخی از پیشکسوتان و مسئولان را از معدود مشکلات خانواده قایقرانی کشور دانست و گفت: ورزشکاران و پیشکسوتان این رشته باید با حفظ ساختار مدیریتی تعامل بیشتری با روسای هیات ها داشته باشند.

** اجازه نصب اسکله قایقرانی اهواز را به ما نمی دهند
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز گفت: ۲۴ میلیارد ریال برای اسلکه هزینه شده تا یک مرکز تخصصی قایقرانی در رودخانه کارون در اهواز راه اندازی شود اما پس از گذشت چند سال سازمان آب و برق خوزستان اجازه این کار را به ما نمی دهد.
افشین حیدری با اشاره به اینکه جایگاه قایقرانی خوزستان در سال ۹۷ باید ارتقا پیدا کند افزود: انتظار داریم که وضعیت قایقرانی خوزستان با وجود استعداد و ظرفیت های آبی فراوان امسال دچار تحول بشود؛ ما در بخش سخت افزاری هیچ مشکلی نداریم و امیدواریم بخش نرم افزاری کار بر عهده فدراسیون باشد.
وی اظهارکرد: از رییس هیات قایقرانی خوزستان انتظار داریم علاوه بر ورود بخش خصوصی، در جذب نیرو عملکرد بهتری داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به اینکه سال ۹۷ نقطه عطفی برای قایقرانی خوزستان به شمار می رود افزود: امسال برنامه ویژه ای برای این رشته داریم و حتی اگر نیاز به مربی ایرانی خوب یا خارجی باشد تمام حق‌الزحمه آن را پرداخت خواهیم کرد.
وی به راه اندازی پنج سایت قایقرانی در شهرستان های اهواز، دزفول، شوشتر و اندیمشک اشاره کرد و گفت: با توجه به منابع آبی فراوان و وجود امکانات و تجهیزات مناسب در خوزستان، کسب نشان در مسابقات دور از دسترس نیست؛ با راه اندازی این پایگاه ها می توان شاهد رونق دوباره قایقرانی در خوزستان باشیم.
مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان در ادامه افزود: ۸۰ میزبانی مسابقات کشوری و بین المللی، احداث ۲ خانه کشتی در ایذه و اندیمشک و ۱۹ میزبانی اردوهای تیم ملی از مهمترین رویدادهای ورزشی در سال ۹۶ بود.
وی به رونمایی از کتابچه پروژه های ورزشی شاخص خوزستان اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی خانه وزنه ‌برداری اهواز و خانه جودو شوشتر، بهره برداری از ۱۴۰ پروژه نیمه ‌تمام خوزستان و احداث ۱۲ استخر در خوزستان از مهمترین پروژه های ورزشی امسال این استان است.
۹۸۷۹/ ۶۰۳۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید