خانه / دسته‌بندی نشده / سارق اینترنتی در اصفهان ناکام ماند

سارق اینترنتی در اصفهان ناکام ماندبه گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز چهارشنبه به نقل از سردار ‘ مهدی معصوم بیگی ‘ اعلام کرد: کارشناسان پلیس فتای اصفهان توانستند از وقوع یک سرقت بزرگ و بی‌ سابقه در شبکه سراسری یکی از بانک ‌های این استان جلوگیری کنند.
وی اضافه کرد: این کارشناسان ( پلیس فضای تبادل اطلاعات ) با رصد و پایش خود در فضای سایبری دریافتند که هکری حرفه‌ ای اقدام به طراحی نرم ‌افزار ‘هک و نفوذ به سیستم ‌عامل داده ‌های رایانه ‌ای’ کرده و قرار است همدست وی نرم ‌افزار را از طریق یک حافظه جانبی برای چند دقیقه به یکی از رایانه‌های بانکی در شهر اصفهان متصل کند.
سردار معصوم بیگی افزود: متهم بر اساس نقشه از پیش طراحی‌ شده قرار بود از راه دور به شبکه سراسری بانک نفوذ و مبلغ ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از حساب‌ مشتریان را سرقت کند.
به گفته وی این متهم قصد داشته است که مبلغ یاد شده را به چندین حساب در یکی از مؤسسه های مالی واریز و ظرف چند ساعت این مبلغ را به ‌حساب های ارزی خود در خارج از کشور منتقل کند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پس از تحقیقات گسترده درباره رصد روابط و فعالیت ‌های مجرمانه این هکر و انجام اقدامات علمی و تخصصی، سرانجام مخفیگاه متهم شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضایی، وی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.
وی اضافه کرد: ۱۰ تَن از همدستان متهم نیز در عملیات ضربتی مأموران پلیس فتای استان دستگیر و حافظه جانبی حاوی نرم‌ افزار هک و نفوذ به سیستم‌ عامل رایانه ای شبکه بانکی کشف شد.
سردار معصوم بیگی افزود: متهمان تحویل مراجع قضائی و با قرار صادره روانه زندان شدند.
۳۰۱۱/ ۲۰۹۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید