خانه / دسته‌بندی نشده / ساخت مرکز جامع بیماران خاص خوزستان آغاز شد

ساخت مرکز جامع بیماران خاص خوزستان آغاز شدبه گزارش ایرنا این مرکز درمانی خیریه در هفت طبقه ویژه بیماران دیابتی ، دیالیزی و دیگر بیماران خاص با مشارکت خیرین سلامت دزفول در 18 ماه ساخته می شود.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آئین آغاز عملیات اجرایی این طرح درمانی گفت: هم اکنون 875 خیریه سلامت در کشور فعالیت دارند ضمن اینکه 680 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت در سراسر کشور فعالیت می کنند.
سیدمحمدهادی ایازی سهم مشارکت خیرین در سال گذشته به مراکز بهداشتی و درمانی کشور را 15 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود این رقم در سال جاری افزایش یابد.
وی با بیان اینکه خیرین حوزه سلامت دزفول در ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی در کشور پیشگام می باشند افزود: ساخت مرکز درمانی خیریه امام حسن مجتبی (ع) دزفول ویژه بیماران سرطانی به همت مردم دزفول بیانگر مشارکت فوق العاده مردم این شهرستان در کمک به درمان بیماران نیازمند است.
ایازی همچنین از تقبل هزینه 220 میلیارد ریالی ساخت مرکز درمان جامع بیماران خاص دزفول از سوی خیرین این شهرستان تجلیل کرد و آنرا افتخاری برای کشور دانست.
به گزارش ایرنا استاندار خوزستان نیز در این آئین در سخنانی گفت: دزفول از جمله معدود شهرهای کشور است که مردم خیر آن در ساخت بیمارستان و مراکز درمانی از دولت پیشی گرفته اند.
غلامرضا شریعتی با بیان اینکه مردم خیر دزفول در حوزه سلامت همواره یار و یاور دولت بوده اند افزود: همه بیمارستان های دزفول از پیش از انقلاب تاکنون به همت مردم خیر این شهرستان ساخته شده اند.
وی همچنین بیان داشت: دولت نیز به منظور تسریع در ساخت مرکز جامع درمان بیماران خاص دزفول آماده هر نوع کمک ، همکاری و حمایت است تا هر چه زودتر این مرکز احداث ، تجهیز و به بهره برداری برسد.
در این آئین که با حضور امام جمعه دزفول و جمعی از خیرین حوزه سلامت دزفول برگزار شد ساخت نخستین آزمایشگاه تخصصی ژنتیک جنوب و غرب کشور در مرکز درمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول آغاز شد.

** افتتاح بخش شیمی درمانی بستری دزفول
بخش شیمی درمانی بستری مرکز درمان امام حسن مجتبی (ع) دزفول شامل 42 تخت بزرگسال و 12 تخت اطفال در این آئین افتتاح شد.
مدیر انجمن حمایت از بیماران سرطان دزفول گفت:برای ساخت و تجهیز این بخش و تهیه دومین دستگاه پرتو درمانی 140 میلیارد ریال هزینه شده است .
محمدرضا اسماعیل چگنی با بیان اینکه تا امروز حدود 30 هزار بیمار سرطانی و بیمار خاص از خدمات رایگان این بیمارستان بهره مند شده اند گفت: در حال حاضر سه هزار و 200 بیمار سرطانی و بیمار خاص به طور کامل تحت پوشش حمایتی مرکز پرتو درمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول قرار دارند.
به گزارش ایرنا مرکز پرتودرمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول به عنوان نوزدهمین مرکز آنکولوژی کشور یکی از مجهزترین مراکز رادیوتراپی جنوب غرب کشور است که در زمینی به مساحت سه هزار و 600 متر مربع و زیربنای سه هزار متر مربع با 160 میلیارد ریال کمک افراد خیر ساخته شده و مردادماه سال 94 به بهره برداری رسید.
این مرکز درمانی به بیماران سرطانی شمال خوزستان و نیز استان های ایلام و لرستان خدمات درمانی رایگان ارائه می کند.
6068/6064انتهای پیام /*


درباره gohari