خانه / دسته‌بندی نشده / زیردریایی ایرانی به ناوگان جنوب الحاق می شود

زیردریایی ایرانی به ناوگان جنوب الحاق می شودبه گزارش ایرنا دریادار حسین خانزادی روز یکشنبه در حاشیه مراسم معارفه فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران در انزلی اظهار کرد: پس از وقوع حادثه برای ناوشکن دماوند از همان روزهای آغازین، کار احیای این ناوشکن آغاز و بر اساس وعده داده شده، تا پایان سال جاری ناوشکن دماوند با وضعیتی بهتر و پیشرفته تر از گذشته با ظرفیت ها و توانمندی های بیشتر برای انجام عملیات در خزر، به ناوگان شمال اضافه می شود .
وی به الحاق شناورهای جدید به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره و اضافه کرد: در ناوگان جنوب الحاق شناورهای جدید انجام می شود و ناو شکن سهند نیز که کار ساخت آن به پایان رسیده بود، روند عملیات های آزمایشی در دریاها را پشت سر گذاشته و در ماه های آینده به نیروی دریایی ملحق می شود .
دریادار خانزادی یادآور شد: ناوشکن جمهوری اسلامی سهند، نسبت به شناورهای مشابه خود پیشرفته تر بوده و سامانه های دفاعی جدید آفندی و پدافندی را در اختیار دارد .
وی با اشاره به رو به پایان بودن ساخت ناوشکن دنا در صنایع دریایی شهید درویشی وزارت دفاع گفت: ساخت یک فروند زیر دریایی تمام ایرانی در کلاس متوسط با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی به پایان رسیده که به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق می شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: تمامی این تجهیزات و شناورها با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی و برای دفاع از تمامیت ارضی کشور و تحکیم امنیت در دریاهای تحت حاکمیت ایران و دسترسی به امینت جمعی پایدار بدون حضور کشورهای بیگانه است .
دریادار خانزادی با اشاره به برگزاری مسابقات جام دریا تاکید کرد: دریای خزر، دریای صلح و دوستی است و این رقابت ها در راستای توسعه تعاملات بین کشورهای حاشیه خزر با شعار خزر دریای دوستی انجام می شود تا علاوه بر اشتراک گذاری ظرفیت ها به صورت متقابل و آشنایی با توانمندی ها ، مودت و دوستی بین همگان در سطوح مختلف ایجاد شود .
وی با اشاره به فراهم سازی مقدمات میزبانی بخشی از رقابت های جام دریا در ایران یادآور شد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ماه آینده میزبان مسابقات غواصی این دوره از رقابت های جام دریا با حضور ۱۰ کشور در دانشگاه امام خمینی (ره)نوشهر در استان مازندران است.
دریادار خانزادی گفت: مسابقه بین تکاوران و همچنین رقابت بین ناوهای رزمی به میزبانی کشور آذربایجان است که برگزاری این رقابت ها و مجموع این برنامه ها، موجب تثبیت توانمندی ، اقتدار و امنیت پایدار در خزر را موجب می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا در مراسمی با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش ناخدا یکم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری به عنوان فرمانده جدید ناوگان شمال منصوب و از تلاش های دریادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقری تجلیل شد.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و منطقه چهارم دریایی و ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در این شهر ساحلی مستقر است.
۷۴۷۱ / ۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید