خانه / دسته‌بندی نشده / زمین لرزه سرپل ذهاب هشت مصدوم بر جا گذاشت

زمین لرزه سرپل ذهاب هشت مصدوم بر جا گذاشتحسین عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که مصدومان زلزله امشب به بیمارستان شهدای سرپل ذهاب اعزام شدند که هفت تن از آنان به صورت سرپایی مداوا و یک تن دیگر نیز به علت شکستگی دست و پا به یکی از مراکز درمانی کرمانشاه اعزام شد.
وی اضافه کرد که به علت زمین لرزه نسبتا شدید امشب، برخی واحدهای مسکونی که در اثر زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان نیمه تخریب شده بود، به طور کامل فرو ریخت.
شنبه شب، ۲ پس لرزه به صورت پیاپی سرپل ذهاب را لرزاند و شدت آنها به حدی بود که در شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب نیز به طور کامل احساس شد.
زمین لرزه نخست با قدرت ۵٫۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۸ و ۵۵ دقیقه و دومین زلزله نیز با قدرت ۲٫۹ در ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه و ۱۶ ثانیه شنبه شب به وقوع پیوست.
پس از وقوع زمین لرزه مهیب ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان تاکنون بیش از یک هزار و ۶۰۰ پس لرزه در استان کرمانشاه به وقوع پیوسته است.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
۷۰۷۹/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزین مدرسی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید