خانه / دسته‌بندی نشده / زلزله ۵ ریشتری سومار فوتی نداشت

زلزله ۵ ریشتری سومار فوتی نداشترضا محمودیان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه ای که ساعت ۱:۴۷ دقیقه بامداد امروز (۳۰ دی) به وقوع پیوست نیروهای ارزیاب و امدادی در منطقه حضور پیدا کردند.
وی ادامه داد: در ارزیابی اولیه که نتیجه آن توسط بخشدار سومار اعلام شد، خوشبختانه فوتی و جرحی نداشتیم.
محمودیان همچنین در خصوص تخریب واحدهای مسکونی نیز گفت: هنوز گزارش کامل در این خصوص دریافت نکرده ایم هرچند زلزله ای با این قدرت امکان اینکه به برخی واحدها و همچنین زیرساخت ها خسارت وارد کند، وجود دارد.
به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسید که طول جغرافیایی آن ۴۵٫۵۹ و عرض جغرافیایی آن نیز ۳۳٫۷۲ بود.
پس از زلزله ۵ ریشتری که ساعت ۱:۴۷ دقیقه بامداد رخ داد تا ساعت ۹ صبح امروز ۱۷ پس لرزه رخ داد که پنج مورد آن ها بین سه تا چهار ریشتر قدرت داشت.
۲۱ دی ماه گذشته نیز زمین ‌لرزه‌ای به بزرگی ۵٫۶ درجه در مقیاس امواج درونی زمین، حوالی سومار را لرزاند و از آن تاریخ تاکنون بیش از ۳۰۰ زمین لرزه و پس لرزه در این شهر به وقوع پیوسته است.
هفت مورد از این زمین لرزه ها بالای ۵ ریشتر و ۱۶ مورد نیز بین چهار تا پنج ریشتر قدرت داشته است.
بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده و با عراق ۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد.
این بخش دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستاست.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید