خانه / دسته‌بندی نشده / رییس کمیته امداد امام خمینی (ره): نیازمند کمک برای ساخت منازل زلزله‌زد زدگان هستیم

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره): نیازمند کمک برای ساخت منازل زلزله‌زد زدگان هستیمبه گزارش ایرنا، سید پرویز فتاح شامگاه یکشنبه در بزرگترین پویش مردمی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد ، با بیان این برای امکان اسکان زلزله زدگان در منازل دایمی شان نیازمند کمک از سوی مردم و خیران هستیم، گفت: به همت دولت ۳۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت می شود.
وی با بیان این که این مبلغ تنها هزینه ساخت منازل تا سفت کاری است، گفت: هر منزل مسکونی در روستا و شهر به ترتیب به مبلغ ۱۲ و ۱۵ میلیون تومان برای اسکان و تکمیل نهایی نیاز دارد.
فتاح از خیران خواست به دلیل اینکه افراد تحت پوشش کمیته امداد که منازلشان را از دست دادند، هیچ آورده مالی ندارند، به آنها کمک مالی شود تا امکان تکمیل منازلشان برای اسکان فراهم شود.
رییس کمیته امداد امام خمینی افزود: دولت تمام تلاش و توانش را برای تامین مسکن برای زلزله‌زده گذاشته و بیش از این از توان دولت خارج است و نیازمند کمک های مردمی وجود دارد.
فتاح با اشاره به گذشت ۱۰۵ روز از وقوع زلزله کرمانشاه گفت: ۷ هزار خانه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی دچار آسیب شده است.
وی افزود: ۴ هزار واحد از این منازل تخریب کامل و ۳ هزار منزل نیازمند بازسازی است.
به گفته فتاح تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به کمک دولت و خیران کانکس دریافت کرده‌اند.
وی با تاکید براینکه وسایل و تجهیزات برای منازل دایمی زلزله زدگان ضروری است، گفت: کمیته امداد تعهد کرده وسایل مورد نیازمنازل خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد را از کمک مردمی تقبل می کند.
براساس این گزارش قرار است با کمک مردم و خیران ۳۱۳ منزل مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه ساخته شود.
این گلریزان به همت جامعه خیرین مدرسه ساز، کمیته امداد امام خمینی برگزار شد.
در حاشیه این همایش کمیته امداد با ارایه شناسنامه کودکان بی سرپرست مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ، امکان پذیرفتن سرپرست برای این کودکان را فراهم کرده است.
شبک**اجتمام **۳۳۷۷**۱۷۰۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید