خانه / دسته‌بندی نشده / رییس فدراسیون اسکی: بدلیل کاهش بارش ها فقط ۱۸ پیست اسکی در کشور فعال است

رییس فدراسیون اسکی: بدلیل کاهش بارش ها فقط ۱۸ پیست اسکی در کشور فعال استسید عبدی افتخاری عصر شنبه در حاشیه بازدید از دهستان فرسش الیگودرز که با هدف بررسی موقعیت جغرافیایی این منطقه جهت احداث پیست اسکی انجام شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه ما این است که ارتفاعات برفگیری همچون فرسش الیگودرز را برای احداث پیست اسکی در نظر بگیریم تا مشکل کمبود برف برطرف شود.
وی با بیان اینکه پیست اسکی در فرسش جزو برترین های کشور خواهد بود، گفت: این پیست در ارتفاعات تمندر روستای فرسش به طور حتم احداث خواهد شد.
رئیس فدراسیون اسکی افزود: این منطقه توانمندی خوبی برای توسعه ورزش های زمستانی دارد و به طور قطع با قوت کار احداث پیست اسکی را در این منطقه شروع خواهیم کرد و امیدواریم بزودی مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی روستای فرسش الیگودرز گفت: احداث پیست اسکی در این منطقه می تواند به مردم پنج استان مجاور از جمله اصفهان، مرکزی، خوزستان، چهار محال و بختیاری و لرستان خدمات ارایه دهد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید اظهار کرد: امروز از سه نقطه پیشنهادی بازدید کردیم که نظر کارشناسان برای احداث پیست اسکی در شهرستان الیگودرز، ارتفاعات کوه تمندر در فرسش بود.
محمد خدابخشی در گفت و گو با ایرنا افزود: امید است پیست اسکی روستای فرسش طبق گفته مسئولان تا سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد و موجب توسعه الیگودرز و لرستان شود.
وی با بیان اینکه فرسش مستعد احداث پیست اسکی است، گفت: از هیچ تلاشی برای پیشرفت و توسعه رشته های ورزشی در الیگودرز دریغ نمی کنیم و هر منطقه الیگودرز را با توجه به استعدادهایش حمایت می کنیم.
فرماندار الیگودرز نیز با اشاره به اهمیت پیست اسکی در توسعه شهرستان الیگودرز اظهار کرد: اجرای این برنامه مهم علاوه بر توسعه منطقه موجب بالا بردن سرانه فضای ورزشی شهرستان می شود.
احسان جهانیان افزود: از فردا کار نقشه برداری در منطقه پیشنهادی آغاز می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز با اشاره به اینکه الیگودرز مستعد احداث پیست اسکی است، گفت: باید برای از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببریم.
علی عزیزپور افزود: احداث نخستین پیست اسکی لرستان در الیگودرز موجب رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد.
به گزارش ایرنا رئیس فدراسیون اسکی از چندین نقطه مستعد احداث پیست اسکی در روستای فرسش الیگودرز بازدید کرد.
الیگودرز در شرق لرستان قرار دارد .
۷۲۷۹/۳۰۲۲
خبرنگار: جابراسدی ** انتشاردهنده: احسان کردیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید