خانه / دسته‌بندی نشده / روایت دوربین‌ها از موفقیت طرح‌های ترافیکی در مهار شلوغی اول مهر

روایت دوربین‌ها از موفقیت طرح‌های ترافیکی در مهار شلوغی اول مهر

به گزارش ایسنا، برخلاف تصور برخی منتقدان طرح‌های جدید ترافیک و کاهش آلودگی هوا که از افزایش غیرعادی ترافیک در مهرماه سخن می‌گفتند و حتی پیش‌بینی‌های عجیبی همچون انفجار ترافیکی را مطرح می‌کردند، گزارش‌های مبتنی بر داده‌های ترافیکی نشان می‌دهد که سیاست‌های ترافیکی شهرداری و ازجمله طرح کنترل آلودگی هوا (جایگزین زوج یا فرد سابق) آشکارا نتیجه‌بخش بوده است.

نتایج داده‌های برگرفته از دوربین‌های کنترل ترافیک نشان می‌دهد که ترافیک سنگین کل معابر شهر تهران در روز اول مهر ۹۸ نسبت به اول مهر ۹۷ حدود ۳ درصد کاهش را به خود دیده است. شاخص این مقایسه، طول معابری است که تحت تأثیر ترافیک سنگین قرار داشته‌اند.

اما در محدوده بین طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا (محدوده زوج یا فرد سابق) میزان کاهش ترافیک در ساعات مختلف در روز اول مهر از ۵ تا ۱۰ درصد و در روز دوم مهر از ۴ تا ۹ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارشی که شرکت کنترل ترافیک تهران تهیه کرده و به مقایسه درصد معابر پرترافیک (دارای سرعت متوسط کمتر از ۲۰ کیلومتر بر ساعت) پرداخته است، ترافیک روز اول مهر در ساعات اوج صبح ۵.۰۱ درصد، در ساعات غیر اوج ۶.۷۵ درصد و در ساعات اوج عصر ۹.۵۶ درصد کاهش یافته است.

در روز دوم مهر نیز ترافیک در اوج صبح ۸.۹۰ درصد، در ساعات غیر اوج ۴.۵۴ درصد و در ساعات اوج عصر ۴.۰۱ درصد کاهش را به خود دیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک، این گزارش همچنین طول ترافیک سنگین در همه معابر شهر تهران در کلیه مناطق شامل معابر بزرگراهی (۵۷۰ کیلومتر) و شریانی (۳۳۶۶ کیلومتر) را در روز اول مهر امسال با سال گذشته مقایسه کرده و به این نتیجه رسیده که مجموع ترافیک تهران در اولین روز پاییز حدود سه درصد کاهش داشته است. البته میزان کاهش در معابر مختلف بزرگراهی و غیر بزرگراهی متفاوت بوده است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

متروی تهران با روند فعلی ۲۰ سال آینده هم تکمیل نمی شود

به گزارش ایسنا، محمد علیخانی عصر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه های اقدسیه و مرزداران …

پاسخی بگذارید