خانه / دسته‌بندی نشده / رفع معضل طلاق درگرو مسئولیت پذیری همه دستگاه هاست

رفع معضل طلاق درگرو مسئولیت پذیری همه دستگاه هاستبه گزارش ایرنا، مجید ارجمندی روز یکشنبه در نشست تخصصی راه اندازی سامانه کاهش طلاق در بهزیستی البرز افزود: از بیش از ۲۰ سال گذشته حساسیت ها نسبت به طلاق در کشور آغاز شد و اگر از همان زمان کار را جدی می گرفتیم و آسیب های اجتماعی تابو نبود؛ اقدام های موثری را انجام داده بودیم.
وی ادامه داد: درمورد آسیب های اجتماعی و موضوعاتی مانند طلاق بایدهمه مسئولان باید با همدلی ضمن پیشبرد سیاست های کلان کشور برای درازمدت برنامه ریزی کنند.
ارجمندی گفت: پنج آسیب در کشور پس از تاکیدهای مقام معظم رهبری جدی گرفته شده که یکی از آنها طلاق است، طرح طلاق از آنجا شروع شد که در ۳ سال گذشته اطلاعات محرمانه به مسئولان کشور داده شده و وزارت کشور به عنوان محور اصلی مقابله با طلاق قرار داده شد.
وی ادامه داد: در بحث طلاق و آسیب های ناشی از پیامدهای آن ارگان های مختلف دخالت دارند که یکی از آنها سازمان بهزیستی است.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: ۲ هزار مرکز مشاوره و ۲۰۰ مرکز مداخله طلاق در کشور ایجاد شده ، سازمان بهزیستی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه، دانشگاه، آموزش و پرورش و کمیته امداد همه دست به دست هم داده اند تا برای تحکیم خانواده یک بسته ایجاد کنند.
ارجمندی ادامه داد: در این بسته که با هدف حمایت از خانواده تدوین شده برای پیش از ازدواج، حین ازدواج، پیش و بعد از طلاق هم برنامه هایی دیده شده است، برای بعد از طلاق در این بسته اینگونه طراحی شده که افراد به راحتی اشتباهات قبلی را تکرار نکنند و ازدواج بهتری داشته باشند.
وی گفت: همچنین درخصوص فرزندان و اینکه فرزندان طلاق به چه طریق مراقبت شوند تا دچار ناهنجاری و افسردگی نشوند، دیدار والدین طلاق گرفته با فرزندان از دیگر مواردی است که در این بسته حمایتی پیش بینی شده است.
۷۴۱۴/ ۶۱۵۵خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید