خانه / دسته‌بندی نشده / رفع مشکل ریزگردها نیاز به همکاری بین المللی دارد

رفع مشکل ریزگردها نیاز به همکاری بین المللی داردبه گزارش ایرنا، پروفسور ویکتور روی اسکوئر(Dr Victor R.Squires) روز سه شنبه در نشست علمی و تخصصی با موضوع بررسی خشکسالی و پدیده ریزگردها که با حضو پروفسور ‘فنگ’ استاد تمام موسسه کوینگ چین در سرسرای اجتماعات موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کنترل بیان زایی در کاهش ریزگردها تاثیر مثبتی دارد.
وی اظهار کرد: معضل ریزگردها تنها به ایران تعلق ندارد، بلکه کشورهایی همچون چین، ژاپن، کره و شرق آسیا نیز از این موضوع رنج می برند.
اسکوئرز با بیان اینکه این موضوع برای کشور چین معضل بزرگی است، ادامه داد: در چین برای مقابله با این معضل هزینه های زیادی می شود و شاخص هایی که برای مقابله با ریزگردها انجام می شود از هر کشور دیگری متفاوت است.
به گفته وی، در یک کشور مقوله بهداشت فردی و در کشوری همچون چین از جنبه آسیب رسانی به دستگاه های دولتی، لطمه به محصولات کشاورزی و دامی اهمیت می یابد.
مشاور بانک جهانی، سدسازی کشور ترکیه را در تشکیل و ورود ریزگردها به ایران بی تاثیر ندانست و افزود: به روز کردن ادوات پیش بینی و تسلط بر اطلاع رسانی برای آمادگی با این معضل ضرورت دارد.
اسکوئرز در پایان پیشنهاد داد که بهتر است درس هایی در خصوص آشنایی با ادوات و مسایل مربوط با این معضل در واحدهای دانشگاهی کرمانشاه گنجانده شود.
استان کرمانشاه یکی از استان های غربی کشور است که سالهاست با پدیده ریزگردها مواجه است.
منشاء اصلی ریزگردهای استان کرمانشاه کشورهای عراق، سوریه و عربستان سعودی است.
۷۴۶۰/۸۰۶۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید