خانه / دسته‌بندی نشده / رفت و آمد روان قطارهای منطقه آذربایجان با وجود برف و کولاک

رفت و آمد روان قطارهای منطقه آذربایجان با وجود برف و کولاکشاپور ارصلانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مشکل خاصی در رفت و آمد قطارها وجود ندارد و حرکت قطارها از تبریز تا میانه و برعکس به موقع و بدون تاخیر انجام می شود.
وی اظهار کرد: قطارهای مسیر تبریز – تهران بعد از ایستگاه زنجان در انتهای مسیر و ورودی تهران به علت بارش سنگین برف با تاخیر میانگین یک ساعت انجام می شود.
مدیرکل راه آهن آذربایجان یادآوری کرد: ۹۹ درصد قطارهای تهران – تبریز بعد از ظهر انجام می شود و در صورت بهتر شدن وضعیت جوی رفت و آمد این قطارها به موقع و بدون تاخیر انجام می شود.
ارصلانی ادامه داد: در زمان کنونی روزانه ۱۰ رام قطار از تبریز در مسیرهای مختلف رفت و آمد می کند که شامل ۲ رام قطار تبریز – مشهد، ۲ رام تبریز – تهران، یک رام مراغه – تهران، ۳ رام تبریز – دانشگاه شهید مدنی (آذرشهر)، یک رام تبریز – جلفا و یک رام تبریز – سلماس است.
وی گفت: ۳ روز در هفته نیز یک رام قطار در مسیر تبریز – سلماس – رازی ( خوی) حرکت می کند.
نخستین خط راه آهن ایران یک قرن قبل در حد فاصل تبریز تا بندر شرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس ها ساخته شد.
راه‌آهن آذربایجان از نواحی چهارده‌گانه راه‌آهن ایران با محورهای تبریز – تهران (تا ایستگاه مراغه)، تبریز- جلفا و تبریز- رازی و شامل ۱۹ ناحیه است و با احتساب خطوط فرعی طول آن به ۵۳۰ کیلومتر می رسد.
راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.
خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده: عزیزی راد
۸۰۲۳/۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید