خانه / دسته‌بندی نشده / رحمانی فضلی: شمار معتادان ۲۴درصد کاهش یافت

رحمانی فضلی: شمار معتادان ۲۴درصد کاهش یافتبه گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز جمعه در ستاد فرهنگی، اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که هم اکنون تریاک جایگزین مواد مخدر سنتی و صنعتی شده است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: مصرف شیشه هم تا پیش از دولت تدبیر و امید در رتبه دوم قرار داشت، هم اکنون در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفته است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه پارسال هفت هزار و ۴۰۰ معتاد بهبود یافته در واحدهای تولیدی مشغول به کار شدند گفت: باید معتادان بهبود یافته در خانواده و جامعه پذیرش شوند تا دوباره به اعتیاد برگشت نداشته باشند.
وی اظهار داشت: وضعیت کشور نسبت به جهان از نظر اعتیاد و طلاق بهتر است و در این خصوص شاخص های قابل قبولی داریم اما باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم تا این آسیب ها در جامعه ریشه کن شوند.
وزیر کشور به مدیران دستگاه های اجرایی این استان توصیه کرد تا طرح ها و مصوبه های کوچک را کنار بگذارند و در خصوص مبارزه با مواد مخدر و ترک اعتیاد کار بزرگ و انقلابی انجام دهند.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در این خصوص طرح جامع تهیه و به تصویب برسانند و در مدت دو سال، خراسان شمالی را استانی پاک از نظر اعتیاد اعلام کنند که به یک الگو در کشور تبدیل شود.
رحمانی فضلی بر بسیج تمامی دستگاه ها، سمن ها، تشکل های مردمی و اقشار مختلف جامعه در راستای اجرای این طرح تاکید کرد و افزود: نیروی انتظامی نیز باید جلوی ورود مواد مخدر را بگیرند.
وی با بیان اینکه هم اکنون در بحث آسیب های اجتماعی ۲۰ سال عقب هستیم افزود: باید کارهای بزرگ و فوق العاده ای در این زمینه با همکاری مردم، تشکل ها و سمن ها انجام دهیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شیوع اعتیاد در استان خراسان شمالی در بین کارگران زیاد است گفت: دستگاه های مسئول در زمینه ترک اعتیاد کارگران معتاد اقدام کنند.
وزیر کشور افزود: در حوزه دانشجویی نیز دانشگاه ها وارد عمل شوند و اگر دانشجو نسبت به ترک اقدامی نکرد اخراجش کنید.
جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی از این نیرو خواست تا در بحث کشف مواد مخدر جدی وارد کار شوند.
۳۰۰۷/ ۶۰۴۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید