خانه / دسته‌بندی نشده / ربیعی: مشکل جویندگان کار، ناتوانی مهارتی است

ربیعی: مشکل جویندگان کار، ناتوانی مهارتی استبه گزارش ایرنا، علی ربیعی دوشنبه شب در شهرستان جم استان بوشهر افزود: مردم باید شاد و امیدوار باشند و جامعه ای که اینگونه نباشد توسعه نمی یابد.
وی گفت:باتوجه به صنعتی بودن استان بوشهر فنی و حرفه ای باید فعال تر شود تا زمینه اشتغال برای جوانان جویای کار فراهم شود.
وی در خصوص مسکن کارگری نیز گفت: تلاش برای ایجاد مسکن کارگری و آموزش به فرزندان و خانواده کارگران و ایجاد شرایط لازم برای جنب و جوش و فعالیت های تفریحی سالم برای کارگران از برنامه های مهم این وزراتخانه است.
ربیعی اضافه کرد:درهمین راستا با مشارکت پتروشیمی جم و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بزرگترین مجتمع تفریحی، فرهنگی و ورزشی کارگری جنوب کشور در جم عملیاتی خواهد شد.
*تاکید بر ایجاد اورژانس اجتماعی در عسلویه
وی با تاکید بر ایجاد اورژانس اجتماعی در عسلویه و جم یادآورشد: به علت دوری کارگران از خانواده اگر این افراد محافظت نشوند با آسیب های اجتماعی روبه رو می شوند در همین راستا ایجاد و افزایش اورژانس و روانشناسی اجتماعی در محیط های کارگری ضروری است.
ربیعی با اشاره به اینکه یکی از رسالت های فرمانداران توجه به اشتغال روستایی است گفت:آی سی تی، گردشگری، حمل و نقل و صنایع بسته بندی از جمله فرصت های استان بوشهر است.
وی درخصوص درمان و فعالیت تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی امروزبه صورت پویا به قشرهای مختلف جامعه خدمات ارائه می کند و در استانی مانند بوشهر دو برابر ۴۰ سال گذشته مرکز درمانی ایجاد کرده است.
وی در خصوص مرکز تحقیقات کار در عسلویه نیز گفت: تجهیزات لازم این مرکز به رغم روبرو شدن با مشکل مالی باید خریداری شود.
ربیعی یادآورشد: برای ایجاد صنایع پایین دستی در شهرستان جم مشکلی نداریم و از حضور سرمایه گذاران استقبال می شود.
وی با اشاربه روز مددکاری نیز گفت: هر ایرانی به مثابه یک مددکار و مددجوست و همه انسانها نیاز به کمک دارند و می توانند به دیگران کمک کنند.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ایران امروز تشنه مددکاری به مفهوم عام است.
*مدیرعامل تامین اجتماعی :دولت به به توسعه مراکز درمانی توجه دارد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: ضریب پوشش بیمه ای در استان بوشهر با توجه به کارگری بودن استان قابل توجه است.
سید تقی نوربخش افزود: در زمان حاضر در عسلویه و جم ۵۷ تا ۶۰ درصد جمعیت این دو شهرستان زیر پوشش بیمه قرار دارند.
وی در خصوص خدمات تامین اجتماعی در کشور تصریح کرد: در زمان حاضر از ۲۳ مرکز درمانی استان فارس ۱۱ مرکز و در استان بوشهر نیز از ۹ مرکز فعال درمانی شش مرکز در دولت یازدهم و دوازدهم احداث شده است.
وی تاکید کرد: با وجود کارهای انجام شده ولی هنوز فکر می کنیم باید کارهای بیشتری دراستان هایی مانند بوشهر انجام شود.
نوربخش بیان کرد: دردولت یازدهم و دوازدهم به اندازه ۴۰ سال گذشته در بخش توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی کار شده است و تلاش می شود وضعیت را مطلوب تر شود.
وی در خصوص مرکز درمانی شهرستان جم نیز گفت: این مرکز قرار است که یک کار عام المنفعه انجام دهد و کارگاه نیاز به پروانه دارد و هیچ کوتاهی از سوی تامین اجتماعی دیده نمی شود.
*استاندار بوشهر:وضعیت درمانگاه جم تعیین تکلیف شود
استاندار بوشهر نیز گفت: انتظار می رود پروژه هایی که در در دولت تدبیر و امید آغاز می شود با سرعت اجرایی و عملیاتی شود.
عبدالکریم گراوند افزود: با توجه به اینکه عملیات اجرایی درمانگاه جم هشت ماه است آغاز شده باید تا اوایل هفته آینده با حضور نمایندگانی از استانداری، فرمانداری، شهرداری و شورای جم تعیین تکلیف شود.
*نماینده مجلس :نبود اورژانس اجتماعی از مشکلات شهرستان جم است
نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز با اشاره به مصوبات سفر قبل وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان بوشهر گفت: این سفر ۱۱ مصوبه داشت که برخی اجرایی و برخی دیگر هنوز اجرا نشده است.
سکینه الماسی افزود: درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دیر به دلیل مشکل جذب نیرو هنوز دو شیفته نشده است.
وی تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی درمانگاه تامین اجتماعی جم از دیگر مصوبه ها بود که هنوز انجام نشده و مشکل جذب نیرو آن برطرف نشده است.
الماسی با اشاره به ایجاد مرکز تحقیقات کار در عسلویه اضافه کرد: برای تجهیز این مرکز و جذب نیرو مشکلاتی وجود دارد.
وی یادآورشد: نبود اورژانس اجتماعی در جم و مشکل کمبود نیروی انسانی در بهزیستی جم از دیگر مشکلات این شهرستان است.
الماسی تاکید کرد: با رشد جمعیت کارگری در شهرستان کنگان در پنج سال گذشته رشد جمعیت در این شهرستان به ۶۸ درصد رسیده برهمین اساس ایجاد مرکز آسیب های اجتماعی در این شهرستان ضروری است.
وی خواستار شبانه روزی کردن درمانگاه تامین اجتماعی کنگان و تجهیز مجموعه کارگری این شهرستان شد.
نماینده کنگان، دیر، عسلویه وجم در مجلس شورای اسلامی در خصوص استخدام ۳۰ نفر ازاهالی بومی عسلویه در پتروشیمی جم گفت: قرار بود قرارداد این افراد با پتروشیمی جم باشد ولی این قرار داد با یک پیمانکار درجه چهارم منعقد شده است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از ظهر روز دوشنبه از استان فارس برای انعقاد تفاهم نامه احداث بزرگترین مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی کارگری جنوب کشور در شهرستان جم و آغاز عملیات اجرایی و بازدید از تعدادی پروژه در شهرستان های دشتی، تنگستان، دشتستان، دیلم و گناوه به بوشهر سفر کرده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید