خانه / دسته‌بندی نشده / ربیعی: فرهنگ کار متناسب با توسعه ترویج نیافته است

ربیعی: فرهنگ کار متناسب با توسعه ترویج نیافته استعلی ربیعی پنجشنبه شب در همایش نظام اداری الکترونیک و دولت الکترونیک در مشهد افزود: ایجاد دولت الکترونیک، ارزش ساعت کار را ارتقا می دهد و باعث دانش افزایی می شود لذا باید در دولت الکترونیک به دنبال ایجاد پایگاه های دانش محور باشیم.
وی اظهار کرد: سیستم کار در کشور کارآمد نیست در حالی که ثروت اصلی، میزان کار ماست، ۲۳ میلیون نیروی انسانی فعال در کشور وجود دارد که ۱۵ میلیون نفر آنان دارای دفترچه بیمه تامین اجتماعی هستند.
وی با اشاره به جهت گیری این وزارتخانه مبنی بر ۲۰۰ هزار شغل جدید گفت: در انقلاب صنعتی چهارم، فقط یک شکل ارتباطی وجود ندارد بلکه مجموعه ای از تعاملات شبکه ای شکل گرفته که در همه آنها کار و پول خوابیده است و می تواند به حوزه اشتغال کمک کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هرچند در حوزه زیرساختها فعالیتهای خوبی انجام شده و تقریبا همه روستاهای کشور دارای اینترنت هستند، اما برای متحول شدن اقتصاد نیاز به تولید محتوا داریم.
وی اظهار کرد: رشد اقتصاد آی.سی.تی بیشتری برای شکل گیری فرصت های جدید کسب و کار با افزایش کیفیت خدمات، به صرفه شدن بهای خدمات و از همه مهمتر حذف واسطه های ناکارآمد از چرخه تامین خدمات مورد نیاز جامعه فراهم می کند.
وی با اشاره به سهم اندک آی. سی. تی از حجم ۴۰ هزار میلیارد تومانی بازار ایران گفت: حفظ و ارتقای سهم ایران از اقتصاد جهانی که ۴۵۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ بود، بدون توجه به حوزه آی.سی.تی میسر نیست و هدفگذاری برای دستیابی به سهم مناسب از بازار آی.سی.تی متناسب با سهم اقتصادی یا سهم جمعیتی کشور دور از دسترس نیست.
ربیعی افزود: با توسعه کسب و کارهای حوزه آی.سی.تی، کمک به بزرگ شدن شرکت های این حوزه و اتصال به بازار بین المللی و توسعه نهادهای پشتیبان کسب و کار در سراسر کشور دستیابی به سهم مناسب از بازار آی.سی. تی میسر می شود.
وی اظهار کرد: دولت در سالهای اخیر هزاران میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها و ایجاد شبکه به منظور دسترسی سریع و باکیفیت به شبکه اطلاعات سرمایه گذاری کرده که زیربنای توسعه کسب و کارهای آی.سی.تی است.
وی گفت: برای استفاده بهینه از زیرساختهای توسعه یافته و به منظور ایجاد فرصتهای شغلی برای جوانان با استفاده از ظرفیتهای آی.سی.تی، دولت طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) را به عنوان یک طرح مشترک بین وزارتخانه ها و سازمان های دولتی با محوریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار داد.
ربیعی افزود: در خراسان رضوی از ۲ سال قبل توسعه رسته آی.سی.تی در ذیل طرح تکاپو در دستور کار قرار گرفت که در ابتدای سال گذشته منجر به انعقاد ۲۰ تفاهم نامه همکاری بین شرکتهای پیشرو ملی و استانی با استانداری، دانشگاه ها و مراکز علمی استان شد و با اجرای تعدادی از تفاهم نامه ها ۲۲ هزار فرصت شغلی ایجاد گردید.
وی اظهار کرد: خراسان رضوی با راه اندازی حدود ۲ هزار و ۳۰۰ کسب و کار اینترنتی رتبه دوم توسعه این نوع کسب و کارها را در کشور دارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: در پایان برنامه ششم توسعه باید به رشد اقتصادی هشت درصدی، نرخ بیکاری هشت درصدی، نرخ تورم هشت درصدی و کاهش فاصله بین اقشار غنی و ضعیف به میزان هشت برابر برسیم لذا باید در همه زمینه ها باید بسترهای اشتغال و توسعه ایجاد شود.
رضا شیران خراسانی افزود: اعتبارات هزینه ای کشور با اعتبارات تملک سرمایه ای نسبت خوبی ندارد و نقش نظام اداری در افزایش اعتبارات هزینه ای و گران اداره شدن کشور بسیار پررنگ است.
وی اظهار کرد: خدمت دولت به مردم باید سهل و آسان و قابل دستیابی در هر خانه، ارزان و باکیفیت باشد لذا باید نرخ بهره وری ارتقا یابد و حوزه هایی که مانع کسب و کار است، بازنگری شود.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: با الکترونیکی شدن خدمات، هزینه های دولت کاهش می یابد و می تواند خدمات ارزان به بخش تولید بدهد و بخش تولید هم می تواند کیفیت کالای خود را افزایش و قیمت را کاهش دهد و افراد جامعه به سوی خرید کالای ایرانی سوق پیدا کنند.
وی افزود: با راه اندازی دولت الکترونیک ۲۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای را می توان به راحتی کاهش داد و به سوی اشتغال پیش رفت.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید