خانه / دسته‌بندی نشده / راه یافتگان به رقابت های بین المللی بازی های فکری مشخص شدند

راه یافتگان به رقابت های بین المللی بازی های فکری مشخص شدندبه گزارش ایرنا و بنا بر اعلام رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس، در مسابقه برج دومینو به ترتیب علی اکبر عباسی، ابوالفضل اندگاری مقام اول و دوم و زهرا کوهی و بهرامی سوم مشترک را کسب کردند .
به گفته محسن کلاری، در رشته لیوان چینی منصوره ایزدی، نازنین زاهدی به ترتیب مقام اول و دوم و علیرضا منتظری و فاطمه احمدی نیز مقام سوم مشترک را به دست آوردند.
بر این اساس، در رشته ریورسی حسین منوچهری، سهیل رضایی، فاطمه احمدی به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند.
در رشته بلاک آس دونفره محمد حسین بهزادی، محدثه کشاورز، فاطمه زاهدی اسکی موفق به کسب مقام های برتر شدند.
همچنین در رشته جنگا فاطمه رضایی، ستاره زارعی، حدیث گلستانی راد ،در مقطع ابتدایی و مریم غفوری، سید شهاب حسینی، مریم رحمانیان کوشکی در مقطع متوسطه اول و دوم به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
بر اساس این گزارش، در رشته اتللو مقطع متوسطه ،جاوید امیرزاده، مریم عسکری ،زینب فالیزوالیان ، در بلاک آس شیما شکراللهی ،حمید رسولی و جاوید امیری زاده و در رشته پنتاگو آنیتا باقری، حمید رضا ملک زاده و سحر تاجیک موفق به دریافت مقام های اول تا سوم شدند.
در رشته روبیک نیز علی حبیبی، مجتبی سرکوبی و محمد صادق حسنی اردکانی با شکست رکورد حریفان خود، مقام های اول برتر را به دست آوردند.
در رشته کریدور دانش آموزان مجتبی امیری، یکتا خسرویان و محمد محکم فرد موفق به کسب رتبه اول تا سوم این رشته شدند.
در دومینو تاپلینگ مقطع متوسطه، آسیا خادم الحسینی، سارا پرکان، آیدا احمدی ملیکا فرو گذار و مهرنوش طالعی از دبیرستان یاس شیراز مقام اول را کسب کردند و رتبه دوم این رشته نیز به دانش آموزان مدرسه استعداد های درخشان داراب، محمد انصاری ، محمد صداقت ، علیرضا فدایی ، امیرحسین پورزرین و آرمان رحیمی رسید.
مقام سوم این رشته را نیز تیم دوم شرکت کننده از مدرسه یاس شیراز متشکل از مریم شهرمیانی، منصوره زارع ، هاجر بانشی، فاطمه صفوی و فاطمه زارع به خود اختصاص داد.
قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش‌آموزی در سخنانی در آیین اختتامیه این رقابت ها گفت: آموزش در مدارس باید به سمت ارزش‌های دانش آموزان پیش برود تا نتیجه مطلوب‌تری حاصل شود.
محمود علیگو افزود: باید در مدارس تغییراتی شکل بگیرد تا از حالت خشک بودن خارج شود و این تغییر به کمک سازمان دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال انجام است.
قائم مقام سازمان دانش‌آموزی بازی کردن را عین یادگیری خواند و گفت: ما هنگامی که بازی می‌کنیم، همزمان یاد می گیریم، حتی بازی‌های رایانه ای نیز می‌تواند فکر و تمرکز دانش آموزان را افزایش دهد.
علیگو با بیان اینکه درس‌های مدرسه نیز در انجام بازی‌های فکری تاثیر دارد، انجام صحیح بازی هایی مثل دومینو را وابسته به فراگیری مسائل فیزیک دانست.
المپیاد ملی بازی های فکری ‘رویش’ روز پنجشنبه دهم اسفندماه جاری با حضور یک هزار و یکصد دانش آموز از سراسر کشور در شیراز آغاز شد و روز شنبه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گفته رئیس سازمان دانش آموزی فارس، ۱۰ نفر از برگزیدگان این رقابت ها رهسپار مسابقات بین المللی هلند می شوند، مسابقاتی که مردادماه ۹۷ برگزار می شود.
محسن کلاری افزود: در تلاش هستیم تا سال آینده این المپیاد با حضور دانش آموزان بیشتری از سراسر کشور برگزار شود و همچنین رقابت های آسیایی دانش آموزان به میزبانی شیراز برگزار شود.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید