خانه / دسته‌بندی نشده / راه های ۱۶۰ روستای آذربایجان غربی همچنان بسته است

راه های ۱۶۰ روستای آذربایجان غربی همچنان بسته استعبدالحسین علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه های ۳۹۰ روستاهای آذربایجان غربی تا روز یکشنبه بسته بود که در کمتر از ۲۴۸ ساعت گذشته جاده دسترسی به ۲۳۰ روستا از آنها بازگشایی شد.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۵۰ هزار نفر در این روستاها زندگی می کنند که تلاش می شود در سریع ترین زمان ممکن، راه دسترسی این روستاها بازگشایی شود.
وی ادامه داد: این روستاها در شهرستان های ارومیه، خوی، نقده، پیرانشهر، مهاباد، تکاب، اشنویه و شاهین دژ قرار دارند.
علی اکبری افزود: همه راه های اصلی و بین شهری آذربایجان غربی اکنون باز است و ۶۸ گروه راهداری در مسیرهای مختلف در حال خدمات رسانی به رانندگان وسایل نقلیه و مسافران هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تاکید کرد: با توجه به سرمای شدید هوا و یخبندان مسیرهای مختلف، استفاده از تجهیزات زمستانی در همه جاده های استان برای رانندگان ضروری است.
به گزارش ایرنا، بارش برف که از روز پنجشنبه گذشته در آذربایجان غربی آغاز شده بود، افزون بر ۴۸ ساعت ادامه داشت.
بر پایه گزارش ها، ۱۵ سانتی متر در معابر درون شهری و بیش از ۴۰ سانتی متر در بلندی و کوهستان های استان برف بر زمین نشسته است.
با وجود گذشت بیش از پنج هفته از زمستان سال ۱۳۹۶، این توده بارشی نخستین برف را به صورت گسترده در سطح آذربایجان غربی به ارمغان آورده و موجب شادی مردم شده است.
این استان بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد که از این تعداد بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار است.
خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: جلال اسکندری
۶۰۳۳/۸۱۳۷/۲۰۹۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید