خانه / دسته‌بندی نشده / راه آهن آستارا – آستارا به توسعه بندرهای دریای خزر کمک می کند

راه آهن آستارا – آستارا به توسعه بندرهای دریای خزر کمک می کندبه گزارش خبرنگار ایرنا عباس ملکی عصر پنجشنبه در همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری آستارا در هتل اسپیناس این شهرستان افزود: در زیرساخت های بندر و راه آهن آستارا باید سرمایه گذاری صورت گیرد تا مزیت های اقتصادی آن بیشتر نمایان شود.
وی ادامه داد: لحاظ کردن شرایط زیست محیطی در ایجاد واحدهای صنعتی نوار ساحلی آستارا ضروری است و اگر واحدهای تولیدی و صنعتی شهرهای ساحلی بدون ملاحظات زیست محیطی ایجاد شوند، زمینه تخریب محیط زیست را فراهم خواهند کرد.
رئیس موسسه مطالعات دریای خزر بیان کرد: توسعه زیر ساخت های حمل و نقل و به روز کردن تعرفه های گمرکی در شهرستان های مرزی نظیر آستارا ضروری است و این شهرستان در کریدور شمال – جنوب نقش اساسی ایفا می کند.
ابوعلی گلزاری عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران نیز در این همایش گفت: گیاهان دارویی شهرستان آستارا بهترین بستر سرمایه گذاری است اما از آن غفلت شده است.
وی افزود: طرح اجرای روستای سبز در آستارا با محوریت حفظ زیست بوم منطقه به سازمان های متولی ارائه شده و در روستای دمیر اوغلی کش این شهرستان اجرا خواهد شد.
نخستین همایش ۲ روزه فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری آستارا با حضور چهره های علمی از نقاط مختلف کشور در این شهرستان امروز (پنجشنبه) آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه دارد. این همایش به همت فرمانداری آستارا، استانداری و پارک علم و فناوری استان گیلان، شوراهای اسلامی و شهرداری های شهرهای آستارا و لوندویل و حمایت علمی و معنوی دستگاه ها و نهادهای دولتی و خصوصی متعدد در حال برگزاری است.
بیش از ۱۵۰ اثر و مقاله پژوهشی در موضوعات گردشگری، کشاورزی، شیلات، بندر و کشتیرانی، مدیریت و طراحی شهری و صادرات و واردات در دبیرخانه همایش دریافت شده و ۳۷ اثر به صورت پوستر و ۱۹ مقاله به شکل سخنرانی در همایش ارائه خواهد شد.
برپایی نمایشگاه توانمندی های بخش های مختلف دولتی و خصوصی آستارا و نشست های تخصصی کارشناسان و صاحب نظران با فعالان اقتصادی از بخش های متنوع این همایش است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشار:کبیری
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید