خانه / دسته‌بندی نشده / راهکار جذب استفاده از شبکه های اجتماعی ایرانی ارائه شود

راهکار جذب استفاده از شبکه های اجتماعی ایرانی ارائه شودبه گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، به معضل های فضای مجازی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه به تازگی خبرهای خوبی برای سامان دادن و مدیریت صحیح فضای مجازی به گوش می رسد، اگر توجه لازم صورت نگیرد فضای مجازی در آینده تبدیل به بلا می شود و جامعه را به بردگی می کشاند، به ویژه که بسیاری از شبکه های اجتماعی وابسته به رژیم صهیونیستی و سرویس های جاسوسی غرب و آمریکا هستند.
این مرجع تقلید گفت: کارها باید شکل قانونی پیدا کرده و از شکل توصیه ای خارج شود، اگر فضای مجازی سامان پیدا کند یکی از مشکلات جدی کشور حل خواهد شد، متأسفانه اخیرا در فضاهای غربی مردم را به فعالیت اقتصادی نادرست کشانده اند، باید توجه داشت که بسیاری از غربی ها کلاهبردار هستند، آنها اصلا قابل اعتماد نبوده و بی انصاف و بی رحم می باشند.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: می بینیم که غربی ها راضی نمی شوند داعش و تروریست ها از بین برود بلکه می خواهند اختلافات وجود داشته باشد تا سلاح های دست دوم خود را بفروشند و پول مردم را بگیرند، غرب هیچگاه راضی نمی شود که در منطقه صلح باشد.
وی با تاکید بر توجه مسئولان به مسائل اسلامی و دینی عنوان کرد: مسائل اسلامی مانند حجاب و غیر آن نباید کمرنگ شود که بی توجهی به این امر در واقع زمینه را برای پذیرفتن سلطه غرب فراهم می کند، اعتقادات مذهبی هرچه پررنگ تر باشد استقلال کشور را تقویت می کند.
این مرجع تقلید در بخشی از سخنان، خواستار توجه و تلاش جدی مسئولان برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی شد و گفت: این مساله بسیار مهم است اما تا زمانی که اهل خبره زنجیره های مورد نیاز آن را حل نکنند این موضوع محقق نمی شود.
وی افزود: افزایش کیفیت، جلوگیری از قاچاق و وجود قیمت های قابل رقابت باید در دستور کار مسئولان و تولیدکنندگان باشد، در زمینه قیمت ها چون کارخانه ها وام‌های با سود بالا گرفته اند نمی توانند قیمت پایین تر ارائه کنند.
وی مبارزه جدی و قاطع با قاچاق را حیاتی دانست و ادامه داد: اخیرا برخی قاچاق وارونه اختراع کرده اند و اجناس خارجی را با مارک داخلی در ادارات مورد استفاده قرار می دهند، تا جلوی این موارد گرفته نشود مشکل حل نمی شود.
آیت الله مکارم شیرازی، عنوان کرد: وقتی بانک ها سود ۲۸ درصد دریافت می کنند کارخانه ها نمی ‌توانند جنس ارزان قیمت تولید کنند، هر چه هم گفته شود باید رقابت کرد با این شرایط امکان ندارد.
وی خاطرنشان کرد: از نظر شرعی اگر به تولید داخلی اهمیت داده نشود وابسته خواهیم شد و دراین صورت دشمنان می توانند زورگویی کنند، وابسته شدن به دشمن جایز نیست چرا که نتیجه وابستگی اقتصادی وابستگی سیاسی و فرهنگی است.
وی همچنین از نوسان های عجیب نرخ ارز و افزایش آن انتقاد کرد و گفت: باید مشخص شود که نرخ ارز را چه کسی تعیین می کند چرا که موضوع ارز برای مردم معما شده است، رییس بانک مرکزی اعلام کرد که با راهکارهایی مسائل مربوط به ارز سامان پیدا می کند اما نتیجه ای حاصل نشد؛ البته مسائل روانی هم در افزایش نرخ ارز اثرگذار بوده که باید حل شود.
آیت الله مکارم شیرازی با ابراز نگرانی از کاهش اعتبار پول کشور گفت: پول برخی کشورها که زمانی که از ایران عقب تر بودند امروزه جلو افتاده اند.
این مرجع تقلید همچنین از تلاش های رییس مجلس تقدیر کرد و نگاه اعتدالی ایشان را در امور مختلف سبب پیشرفت بیشتر دانست.
/۸۱۳۸/ ۶۱۳۳/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید