خانه / دسته‌بندی نشده / راهکار برون رفت از مشکلات بهره گیری از قدرت نرم است

راهکار برون رفت از مشکلات بهره گیری از قدرت نرم استحجت الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه سه شنبه در جمع نمازگزاران مسجد النبی شهر خمین افزود: بسیاری از مشکلات به دلیل بهره نبردن از قدرت دینی و معرفتی است چرا که فرهنگ دینی و اسلامی نسخه های ارزشمندی مختلفی دارد.
وی ادامه داد: یکی از معجزات الهی در زمان کنونی پیروزی جبهه مقاومت در سوریه است و اگر کسی قدرت اسلام، مقاومت و انقلاب اسلامی را در منطقه ببیند و ایمان نیاورد جای تعجب دارد.
وی بیان کرد: با تعالی بخشیدن به دین، تقویت و ترویج باورها و توانمندی ها می توان بر همه مشکلات غلبه کرد.
وی با بیان اینکه نقطه قوت ایران اسلامی دین است، افزود: قدرت دین دشمنان را در منطقه نابود می کند چرا که اکنون اسلحه و توان نظامی کارساز نیست بلکه نیروی انسانی مجهز به قدرت نرم حرف اول را می زند.
استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: صهیونیست ها از ثروت، توان نظامی، اینترنت، ماهواره و تجهیزات پیشرفته برخوردارند اما پایگاه آنها در فلسطین است و نمی تواند مسلمانان فلسطینی را منزوی کند.
حجت الاسلام پناهیان افزود: از قدرت دین باید بهره برد و با فعالیت های فرهنگی در مساجد از این قدرت در جهت حل مشکلات استفاده کرد.
وی اظهارکرد: باید از ظرفیت مساجد در راستای کارآفرینی استفاده کرد و سنگر مساجد به سنگر اقتصادی، فرهنگ ، اجتماعی، تولید و کارآفرینی تبدیل شود.
وی ادامه داد: همانگونه که مساجد در هشت سال دفاع مقدس به سنگر جنگ تبدیل شده بود در جنگ اقتصادی هم باید تبدیل به سنگر تولید و اشتغال شوند.
استاد حوزه و دانشگاه افزود: چابک سازی دولت نیاز اصلی کشور در شرایط کنونی است و شهروندان نیز باید بیاموزند که با تکیه بر داشته های خود در عرصه های مختلف از جمله سنگر مساجد می توان در اداره کشور نقش داشت.
وی بر لزوم ایجاد تشکیلات مردمی معیشتی و شبکه‌های اجتماعی بومی قوی تاکید کرد و گفت: باید با اپلیکیشن‌ها در عرصه خرید و فروش کالای ایرانی تلاش مضاعفی صورت گیرد.
وی گفت: اگر همه با هم باشند و با یک سیستم مبادلات اقتصادی کنترل شود فساد نیز کاهش می یابد و کسی ثروت اندوزی نمی کند.
در آیین گرامی داشت حاج اسماعیل محبتی از ایثارگران شهرستان خمین جمع کثیری از بسیجیان، خانواده معزز شهدا و جوانان حضور داشتند.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت و در فاصله ۶۱ کیلومتری اراک قرار دارد.
۷۲۷۷/۳۰۷۵/ ۳۴۰۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید