خانه / دسته‌بندی نشده / راهبردی برای راه اندازی کمپانی تئاتر

راهبردی برای راه اندازی کمپانی تئاترکوروش زارعی روز پنجشنبه در حاشیه جشنواره نمایشنامه خوانی سپید در حوزه هنری آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تئاتر مردمی به ارتقای فرهنگ جامعه کمک می کند، افزود: هدف کنونی راه اندازی دفاتر تئاتر مردمی در سراسر کشور، تولید تئاتر حرفه ای نیست بلکه به جریان سازی در تئاتر مردم پسند منجر می شود.
وی با تاکید بر اینکه هنر نمایش یک فعالیت گروهی منسجم است، اضافه کرد: گروه های تئاتر باید در دفاتر بچه های مسجد تشکیل شود تا در سایه کار گروهی و هم افزایی روند پیشرفت هنری این گروه ها تسهیل شود.
بازیگر سینما و تلویزیون اظهار کرد: تئاتر در جامعه امروز با وجود مزیت های زیاد با ذائقه و دغدغه های مردم فاصله گرفته است و اغلب به صورت ویترینی برای مخاطبان خاص اجرا می شود.
زارعی افزود: ‘همایش استانی بچه های مسجد’ در هفته هنر انقلاب /۱۹ تا ۲۶ فروردین سال ۱۳۹۷/ در اغلب استان ها اجرا می شود تا بهترین ها به دبیرخانه مرکزی و ستاد برگزاری جشنواره سراسری جهت حضور در سیزدهمین همایش سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد در سال آینده معرفی شود.
وی بیان کرد: تئاتر کارکرد آموزشی، تربیتی و درمانی دارد و بر تفکر انسان ها تاثیر مثبت می گذارد.
زارعی اظهار کرد: استعدادیابی در دفاتر تئاتر شهرستان ها از اولویت های اصلی مرکز هنرهای نمایشی در ۲ سال اخیر بوده و مسئولان حوزه هنری و سایر متولیان فرهنگی پس از کشف استعدادها باید با هدایت و حمایت از آنان به نخبه پروری اقدام کنند.
به گزارش ایرنا جشنواره نمایشنامه خوانی سپید که سه شنبه /۱۲ دی/ در حوزه هنری آذربایجان غربی شروع شده بود، شامگاه چهارشنبه با چهار نمایشنامه خوانی و یک نمایش میدانی به کار خود پایان داد.
دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری آذربایجان غربی یک سال پیش در ۲۶ دی ماه سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرد.
آینده تئاتر متعهد کشور با سرمایه گذاری در تئاتر مردمی بچه های مسجد و تربیت نسل جدید هنرمندان تضمین می شود.
۷۱۲۹/۳۰۷۲
خبرنگار: توحید محمودپور ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید