خانه / دسته‌بندی نشده / رانندگان چقدر به رعایت فاصله طولی اهمیت می‌دهند؟

رانندگان چقدر به رعایت فاصله طولی اهمیت می‌دهند؟

عبدالحسین علی‌اکبری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نصب دستگاه‌ها و پایش جاده‌ها به وسیله ابزارهای الکترونیکی یکی از اقدامات حوزه راهداری است که بخشی از دستگاه‌ها به تردد وسایل نقلیه مربوط می‌شود که می‌تواند در بخش کنترل ترافیک، برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات جاده‌ای یا امور دیگر به‌کارگیری شود.


وی همچنین به نصب دستگاه‌های ثبت تخلف اشاره کرد و گفت: بررسی تصاویر ثبت شده از دوربین‌ها نشان می‌دهد در شهریورماه، ۳ درصد خودروهای عبوری از محورهای مواصلاتی دارای دوربین‌های ثبت تخلف، با تخلف سرعت غیرمجاز، یک درصد سبقت غیرمجاز و ۱۴ درصد با فاصله طولی غیرمجاز همراه بوده است.


این مسئول ادامه داد: از کل ترددهای صورت گرفته در آزادراه‌های استان و محور ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان – میانه با توجه به نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای فوق، حدود ۵۶ هزار تخلف سرعت غیرمجاز صورت گرفته، که حدود ۲ درصد ترددهای صورت گرفته در محورهای ذکر شده است که نشان‌دهنده سهم قابل توجه سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تعداد دستگاه‌های ترددشمار به شکل رفت و برگشت را ۷۴ دستگاه عنوان کرد و افزود: را در مجموع، گفت: از این تعداد ۵۶ دستگاه ترددشمار برخط در محورهای بین شهری استان قرار دارد و ۱۸ دستگاه در ورودی و خروجی محورهای استان نصب شده که حاکی از عبور و مرور ۱۷ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۲۴۶ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان است.


وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد ورودی در آزادراه زنجان – قزوین با ۷۸۵ هزار و ۸۰۵ تردد و کم‌ترین تردد در محور تکاب – دندی با ۱۴ هزار و ۵۵۵ جابه‌جایی صورت گرفته است، بیان کرد: ۱۷ درصد از کل تردد وسایل نقلیه به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است، در حالی‌که میانگین کشوری ۱۲ درصد بوده و استان زنجان در رتبه نهم کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها قرار دارد.


علی‌اکبری ادامه داد: میانگین کارکرد دستگاه‌های ترددشمار در این مدت ۹۷ درصد بوده ‌است. همچنین میانگین نرخ جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای استان در این مدت، ۳۲۹ وسیله نقلیه در هر ساعت گزارش شده که میانگین کشوری این نرخ در این مدت ۴۲۲ وسیله نقلیه بوده است. استان زنجان درخصوص نرخ جریان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی، رتبه ۱۵ را در کشور دارا است.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

مرگ موتورسوار در پی تصادف با اتوبوس شرکت واحد

سرهنگ احسان موُمنی در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره اظهار کرد:  ساعت ۱۵:۳۰ امروز یکشنبه …

پاسخی بگذارید