خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس پلیس راهور پایتخت: طرح جدید ترافیک هنوز تائید نشده است

رئیس پلیس راهور پایتخت: طرح جدید ترافیک هنوز تائید نشده استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمدرضا مهماندار عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای ترافیک استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا زمانی که شورای ترافیک در خصوص این طرح تصمیم گیری نکند، پلیس راهور نیز طرح را تائید نخواهد کرد.
وی تاکید کرد: هدف اصلی طرح جدید باید کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران باشد که دراین زمینه همراهی و همکاری تمامی دستگاهها و نهادها نیز ضروری است.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین درباره هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی شهر نیز گفت: چهار هزار تقاطع در شهر تهران داریم که کنترل ۶۰۰ تقاطع از این تعداد به صورت هوشمند انجام می شود.
به گزارش ایرنا، درحال حاضر ۲ طرح «محدوده ترافیکی» و «زوج و فرد خودرو» در سطح شهر تهران اجرا می شود.
خودروها برای ورود به محدوده طرح ترافیک نیازمند داشتن مجوز(آرم ترافیک) هستند و تردد خودروها در محدوده زوج و فرد نیز براساس آخرین رقم سمت راست پلاک خودروها می باشد.
به گفته رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری و شورای شهر تهران معتقد به حذف طرح ترافیک سالانه فعلی هستند که این موضوع باید به تایید شورای عالی ترافیک برسد.
همچنین معاون شهردار تهران نیز گفته که اگر طرح جدید تا ۱۵ بهمن در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب برسد، از فروردین سال ۹۷ اجرایی خواهد شد.
قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز چندی پیش با اشاره به بازنگری انجام شده در طرح ترافیک پایتخت، گفت: براساس طرح جدید شهرداری، حداقل عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک ۹هزار و ۶۰۰ تومان و حداکثر آن ۳۶ هزار تومان پیشنهاد شده است.
وی اظهار کرد: در خصوص محدوده طرح زوج و فرد نیز علاوه بر حذف ۳ روز عبور رایگان هفته ای برای خودروهای پلاک زوج یا فرد، حداقل قیمت پایه برای تردد روزانه در این محدوده ۳ هزار و ۲۰۰ تومان و حداکثر قیمت ۱۲هزار تومان محاسبه و پیشنهاد شده است.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز چندی پیش با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص تغییر شیوه اجرای طرح ترافیک، گفت که طرح ترافیکی زوج و فرد سال اینده و بدون هرگونه تغییر(مانند سال جاری) در تهران اجرا می شود.
سردار محمدرضا مهماندار افزود: سهمیه ورود به محدوده طرح ترافیک اقشار مختلف نیز در سال آینده به قوت خود باقی است و موضوع فعلی درحال بررسی کارشناسی، تغییر در نحوه پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک است.
جلسه شورای ترافیک استان تهران شامگاه چهارشنبه به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران و با حضور دستگاههای مربوطه در محل استانداری برگزار شد.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: محسن فتاحی
تهرام/۷۲۴۳**۱۶۲۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید