خانه / دسته‌بندی نشده / ذوالفقاری: ساماندهی ظرفیت های مردمی، نیاز امروز کشور است

ذوالفقاری: ساماندهی ظرفیت های مردمی، نیاز امروز کشور است

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذالفقاری امروز دوشنبه در نشست کارگروه ملی مشارکتهای مردمی مبارزه با کرونا که در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد، افزود: کشورمان همواره با بلایا و بحرانهای طبیعی از قبیل سیل و زلزله مواجه است؛ و به همین دلیل، باید زمینه مشارکت مردم به طور اصولی فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات ما در امر مبارزه با کرونا نباید محدود به خود کرونا باشد، خاطرنشان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم ظرفیت های بالقوه را در کشور حفظ و سازماندهی دقیق کنیم و  این ظرفیت ها را برای پاسخگویی به چالش های عمومی کشور به کار گیریم.
ذوالفقاری گفت: برای رسیدن به مرز آمادگی کامل باید نخست، شناخت دقیقی از حجم ظرفیت های مردمی در کشور داشته باشیم و سپس، این ظرفیت ها را سازماندهی و ساماندهی کرد.
ذوالفقاری با تاکید بر اینکه در صورت سازمان یافتگی دقیق ظرفیت ها در کشور، بهتر می توانیم بر مشکلات فائق آییم، گفت: ظرفیتهای بزرگی در کشور در حوزه های عمومی و مردم نظیر سازمان هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج، گروههای جهادی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، تولیت اماکن مقدس، افراد خیر و نیکوکار و موسسات خیریه، سمن ها و آحاد مختلف مردمی وجود دارد که می توانیم با شبکه سازی درست، از ظرفیت آنها برای حل مشکلات جامعه بهره گیریم.
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا افزود: برای رسیدن به این ظرفیت ها باید سازماندهی مناسب با هدف شناخت ظرفیت ها- تعیین اولویتها- تهیه برنامه و انجام هزینه  بر مبنای اولویت ها و در چارچوب برنامه ها ساماندهی شود تا از موازی کاری و بخشی عمل کردن جلوگیری شود. البته سازماندهی و ساماندهی امور به هیچ وجه نباید مانع اقبال عمومی شده و بلکه باید همه ظرفیت ها و توانمندی ها چه مادی و چه فکری و چه عملی افراد را شکوفا نماید.
ذوالفقاری به همین دلیل یادآور شد:  باید اولویت بندی درستی از مشکلات داشته باشیم و متناسب با این اولویت ها، امکانات و هزینه ها را تخصیص داده شود.
معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه در توزیع کمک ها و حمایت ها باید رویکردی متوازن داشته باشیم، گفت: طبق گزارشهای واصله در جریان بحران کرونا، در برخی مناطق و محله ها، کمک های مردمی و دولتی چند بار توزیع شده اما در برخی محله ها، حمایتی از مردم و خانواده های که واقعا نیازمند هستند، صورت نگرفته است.
ذوالفقاری با اشاره به تجربه موفق برگزاری مراسم اربعین حسینی خاطرنشان کرد: برای حل تمامی چالش ها مسیری جز هم افزایی نیروها و ساختارسازی درست نداریم. باید با ساختار سازی درست به سمتی حرکت کرد که اقبال عمومی در کشور را به حل چالش ها بیشتر کرده و همه ظرفیت ها را در جهت خدمت به مردم بسیج کرد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بهترین اقدام برای تغییر وضع موجود حضور پای صندوق‌های رای است

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: …

پاسخی بگذارید