خانه / دسته‌بندی نشده / دیدار و دلجویی نوه امام راحل از حجت الاسلام غلامرضا حسنی

دیدار و دلجویی نوه امام راحل از حجت الاسلام غلامرضا حسنیبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعلی خمینی شنبه شب در این دیدار با اشاره به خدمات شایسته حجت الاسلام حسنی در طول دوران انقلاب گفت: این شخصیت بزرگوار مجاهدت های زیادی داشتند که شایسته قدردانی است.
وی با اشاره به اینکه همه باید در خدمت مجاهدان انقلاب باشیم و قدر این نعمت ها را بدانیم، اظهار کرد: جوانان باید بدانند که افرادی نظیر حجت الاسلام حسنی چه مجاهدت هایی انجام داده اند.
در این دیدار حجت الاسلام سیدمحمد فخری نیز در خصوص دیدار حجت الاسلام حسنی با امام خمینی (ره) خاطراتی بیان کردند.
همچنین سیدعلی خمینی در ابتدای ورود به ارومیه در مزار شهدای این شهر حاضر شد و به شهدای انقلاب و دفاع مقدس ادای احترام کرد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام غلامرضا حسنی، مبارز انقلابی و نستوه تاریخ آذربایجان غربی است که از ارومیه تا نقده، نقده تا سردشت و سردشت تا مهاباد نقش آفرینی کرده و با ایثار و جانفشانی هایش صحنه های به یاد ماندنی خلق کرده است.
حجت الاسلام حسنی در قیام و مبارزه مردم ارومیه با طاغوت نقش محوری داشت، برای آزادسازی نقده شجاعانه جنگید و با احزاب منحله مبارزه کرد؛ آری مرور خاطرات پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی بدون نام و یاد حجت الاسلام حسنی با نقصان مواجه است.
غلامرضا حسنی متولد ۱۳۰۶ در روستای ‘بزرگ‌ آباد’ در ۳۰ کیلومتری ارومیه است و تا چندی پیش نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و پیش از آن، نماینده اولین دوره مجلس در این شهر بود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی، نوه بزرگوار امام راحل شامگاه شنبه برای سخنرانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال وارد ارومیه شد.
راهپیمایی ۲۲ بهمن در روز یکشنبه و همزمان با سراسر کشور در بیش از ۶۰ نقطه آذربایجان غربی برگزار می شود.
۲۰۹۳/۳۰۷۲
** خبر: صابر چهرقانی ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید