خانه / دسته‌بندی نشده / دومین قطار باری روسیه به بارانداز راه آهن آستارا وارد شد

دومین قطار باری روسیه به بارانداز راه آهن آستارا وارد شدیونس رنجکش فرماندار آستارا عصر شنبه در حاشیه ورود این قطار در مصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این قطار از روسیه تا ایران، چهار هزار و ۳۰۰ کیلومتر را طی کرده و ارزش بار آن، ۱۳۲ هزار دلار است.
وی اظهار داشت: بار قطار در بارانداز، تخلیه و با کامیون ها به مقاصد خود در ایران منتقل خواهد شد و بر اساس توافق اداره کل گمرک آستارا و شرکت راه آهن، ورود قطار از کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان به بارانداز آستارا در استان گیلان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: به منظور توسعه حمل و نقل خط ریلی آستارا-آستارا، باید زیرساخت های بارانداز، هر چه سریع تر توسط دستگاه های متولی فراهم شود.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال ۹۵ به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی متعهد شده بودند و امسال با تحقق آن، قطارهای جمهوری آذربایجان و روسیه، عبور آزمایشی خود را از این مسیر تجربه کردند و در آینده با اتصال آن به راه آهن رشت – قزوین، کریدور ریلی شمال – جنوب ایران فعال خواهد شد.
بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خاکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد و گمرک این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴ / ۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید