خانه / دسته‌بندی نشده / دومین دوره مسابقات ماراتُن بین المللی در جزیره قشم برگزار شد

دومین دوره مسابقات ماراتُن بین المللی در جزیره قشم برگزار شدبه گزارش ایرنا، صابر قهرمانی شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ورزشکاران در این ماراتُن مسیر خود را از روستای سَلَخ شروع کردند که با دویدن مسافت بین روستاهای سَلَخ، گَمبرون، گوران، دوربنی، مَلِکی و طَبل از پدیده های زمین شناختی و ژئوسایت های بام قشم گذشتند و با دره تندیس ها، تنگ چشمه، دره شور، چاکاویر، گنبد نمکدان و ژئولینک های جزیره قشم آشنا شدند.
قهرمانی ادامه داد: این مسابقات در ۲ قسمت مسیر ٣٠ کیلومتر با متوسط ۴۵٠ متر صعود و مسیر ۶۰ کیلومتر با میزان تقریبی ٩٠٠ متر صعود و در ۲ بخش مردان و زنان آغاز شد.
وی بیان داشت: در قسمت مسیر ۳۰ کیلومتر و در بخش آقایان ۴۷ دونده به رقابت پرداختند و در پایان سیاوش سعدی منش، حسین معین الدین و مرتضی ناصری به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.
مدیرکل ورزش جوانان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: در این قسمت و در بخش زنان نیز ۱۱ ورزشکار شرکت کردند که فاطمه شرقی و نگین آیرملو توانستند مقام دوم مشترک را به دست بیاورند.
وی افزود: در قسمت ۶۰ کیلومتر نیز ۲۱۴ نفر در بخش مردان با هم رقابت کردند که «موریس هیدی» از آلمان اول شد و محمد صفری و اکبر نقدی نیز به ترتیب به رتبه های بعدی نائل شدند.
قهرمانی گفت: در همین قسمت و در بخش زنان ۷۶ ورزشکار در مسابقه شرکت کردند و در پایان «جوموک» از انگلستان و نازنین فانی یزدی به مقام دوم مشترک دست یافتند.
قهرمانی خاطر نشان کرد: معرفی و ترویج مناسب جاذبه های جزیره قشم، توسعه و توزیع سفرها به ویژه تورهای گردشگری و ورزشی در این جزیره از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.
جزیره قشم به وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، جاذبه های مختلف گردشگری را از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه، تنها ژئوپارک جهانی خاور میانه و بام قشم در خود دارد.
هم چنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
خبرنگار: حسین آزادمنجیری ** انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید