خانه / دسته‌بندی نشده / دولت مصمم به توسعه مراکز رفاهی و درمانی فرهنگیان است

دولت مصمم به توسعه مراکز رفاهی و درمانی فرهنگیان استسیدمحمد بطحایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زاهدان اظهار داشت: ساخت خانه های معلم، مهمانسراها و باشگاه فرهنگیان در سه سال اخیر توسعه بسیار خوبی داشته است.
وی ادامه داد: ۵۰ درصد مجموع مراکز رفاهی و درمانی فرهنگیان کشور از سال ۹۳ به بعد ساخته شده است که این امر نشان می دهد دولت و وزارت آموزش و پرورش مصمم هستند با وجود همه تنگناهای اعتباری و بودجه ای این مراکز را توسعه دهند.
وزیر آموزش و پرورش که در حاشیه بازدید از روند ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی فرهنگیان سیستان و بلوچستان با خبرنگار ایرنا گفت وگو می کرد، افزود: هم اینک تخریب و بازسازی حدود ۸۰ مدرسه در مناطق زلزله زده با همت خیران، بنیادهای نیکوکاری مانند بنیاد برکت و بنگاه های اقتصادی نظیر بانک ها آغاز شده و در مهرماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
بطحایی تصریح کرد: این وزارتخانه از نظر ساخت و ساز فضاهای آموزشی در مناطق زلزله زده با همت نیکوکاران و خیران تاکنون مشکلی نداشته است.
وی با اشاره به اهمیت توسعه آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته این وزارتخانه در حال تنظیم یک برنامه توسعه خاص برای این استان است تا در چهار سال آینده بتواند موانع و مشکلات آموزشی این نقطه از ایران اسلامی را در بخش های مختلف به ویژه در حوزه فضاها و تجهیزات رفع کند.
وی در رابطه با عملیات ساخت بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان بیان کرد: این طرح بزرگ بدون اعتبار دولتی و با مشارکت صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان حامی مالی در دست ساخت است و سال آینده برای خدمات دهی به فرهنگیان بهره برداری می شود.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان در زمینه توسعه مراکز خدمات رفاهی و درمانی فرهنگیان یکی از موفق ترین استان های کشور است.
وزیر آموزش و پرورش حذف آزمون های ورودی به پایه هفتم مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را گام بزرگی در تعلیم و تربیت کشور دانست و گفت: با توجه به اثرات نامطلوب برگزاری آزمون های ورودی مدارس خاص بر دانش آموزان دوره ابتدایی که آنان را از سنین پایین درگیر یک جریان استرس زا برای آمادگی در این آزمون ها می کرد این آزمون حذف شد.
وی افزود: با این تصمیم که موافقان و مخالفانی نیز دارد شادابی و نشاط به دوره ابتدایی بازگشته و استرس آزمون ها برداشته می شود.
وی تصریح کرد: پله نخست در تحول محتوایی در آموزش و پرورش این است که هر عاملی موجب اضطراب و استرس در دانش آموزان به ویژه دوران ابتدایی می شود کاهش یابد.
وی از فرهنگیان خواست خانواده ها را توجیه کنند که حجم سنگین برنامه ها درسی لزوما سبب پیشرفت تحصیلی کودکان نمی شود بلکه آنان را از مدرسه دلزده می کند.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این نهاد مصمم است همه موانع و محدودیت ها را به تدریج برطرف کند.
حسین بزرگی زاده مشاور و بازرس وزارت آموزش و پرورش نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک هفت طرح بزرگ رفاهی درمانی فرهنگیان نظیر هتل در اصفهان و مشهد و بیمارستان و درمانگاه در زاهدان، ارومیه و زنجان از محل اعتبارات صندوق ذخیره فرهنگیان در دست ساخت است.
وی ادامه داد: هم اینک یک میلیون فرهنگی در سراسر کشور شاغل و ۷۰۰ هزار نفر نیز بازنشسته هستند.
وی با اشاره به ساخت هزار مدرسه در سراسر کشور گفت: ۳۰ درصد این مدارس با توجه به نیاز استان محروم سیستان و بلوچستان به این استان اختصاص دارد.
به گزارش ایرنا سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به همراه هیاتی صبح روز دوشنبه وارد فرودگاه کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال معاون سیاسی اجتماعی استانداری، مسئولان و شماری از بزرگان و معتمدان قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش در این سفر ۲ روزه به سیستان و بلوچستان چندین طرح عمرانی و آموزشی را افتتاح و کلنگ زنی کرد و دیدارهای مختلفی با فرهنگیان شهرستان های چابهار و کنارک داشت.
کلنگ زنی مرکز آموزشی رفاهی در کنارک و چابهار، دیدار با فرهنگیان سواحل مکران در دانشگاه دریانوردی، کلنگ زنی چند پروژه آموزشی، بازدید از مدارس حاشیه شهر، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز از دیگر برنامه های سفر بطحایی به جنوب سیستان و بلوچستان بود.
وی همچنین به منظور بازدید از بیمارستان فرهنگیان و شرکت در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان امروز/سه شنبه/ به زاهدان سفر کرد.
۷۳۱۶**۳۰۴۲ **۶۰۸۱ خبرنگار: عصمت جهانی **انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید