خانه / دسته‌بندی نشده / دولت توجه جدی به تقویت زیرساخت های فرهنگی دارد

دولت توجه جدی به تقویت زیرساخت های فرهنگی داردبه گزارش ایرنا، سید عباس صالحی شامگاه پنجشنبه در بازدید از کتابخانه فرهنگ روستای فرخ آباد زیبادشت شهرستان فردیس، افزود: روستای فرخ آباد زیبادشت چند سال متوالی در جشنواره روستاهای دوستداران کتاب به عنوان دوستدار کتاب برتر شناخته شده و فعالیت های متنوع و متعددی ارائه کرده است.
وی افزود: دهیاران، شورای دهیاری و کسانی که در کتابخانه روستای فرخ آباد زیبادشت فعالیت می کنند، اتفاق خوبی را رقم زده اند تا در این روستا یک کتابخانه استقرار یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امیدوارم به زودی دوستان شاهد یک کتابخانه خوب در این روستا باشند.
وی در خصوص سیاست وزارتخانه برای روستاهای کم برخوردار و مناطق محروم نیز گفت: روستاها مادر تمدن ایران هستند و ریشه تمدن ها از روستا به شهرها گسترش یافته است.
صالحی گفت: روستاهای خلاق و فعال شهرهای خلاق را پدید می آورند و تبعا روستاهایی که فرهنگی و موثر باشند می توانند کشور موثر را پدید آورند، با همین نگاه که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار سال گذشته دولت و هم در این دوره وجود دارد، باید بیش از گذشته به روستاها بپردازیم.
وی اظهار داشت: تنها اقتصاد روستا مهم نیست، حتما فرهنگ روستا هم به اندازه اقتصاد اهمیت دارد که با این نگاه اتفاقات متعددی از جمله راه اندازی روستاهای دوستدار کتاب مورد نظر بوده و خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ اجزای مختلفی دارد که کتاب و کتابخوانی نقش قابل توجهی در آن دارد. دین اسلام و دین خاتم انبیاء محمد مصطفی(ص) با معجزه کتاب همراه بود و شروع وحی با خواندن بود و چنین مفاهیمی را به انسان منتقل می کند.
صالحی افزود: اگر مهمترین بخش زندگی انسان فرهنگ است، مهمترین بخش فرهنگ هم حوزه قرائت و کتاب خواندن است، با کتاب همه چیز کامل می شود.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم نسل سالم داشته باشیم باید با کتاب و کتابخوانی انس بیشتری گرفته شود. این نوع نگاه به فرهنگ اصل زندگی اجتماعی است و در حوزه فرهنگ هم کتاب و کتابخوانی روح ماندگار و مسیر اصلی باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به روستای فرخ آباد زیبادشت اشاره کرد و گفت: این روستا در بین هزار روستای کشور که طرح های مختلف در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خود را ارائه کردند، در سه سال پیاپی در مقام برتر قرار گرفتند.
صالحی افزود: یکی از اهداف ما در روستاهای دوستدار کتاب، بروز خلاقیت ها است تا از این خلاقیت ها تجربه ها بگیریم و اگر ایده ها به جاهای دیگر منتقل و شبکه سازی شود، مجمع شبکه روستاهای دوستدار کتاب برای خود شبیه شبکه پایتخت کتاب ایران به عنوان شبکه مدنی شکل گرفته است.
در پایان این مراسم از کتابخوان های برتر روستای فرخ آباد زیبادشت با اهداء لوح تقدیر شد. روستای فرخ آباد زیبادشت شهرستان فردیس بیش از ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۴۱۳/۱۵۳۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید