خانه / دسته‌بندی نشده / دورهمی یلدای امسال نتیجه ای جز قرمز شدن مجدد قم ندارد

دورهمی یلدای امسال نتیجه ای جز قرمز شدن مجدد قم ندارد

دورهمی یلدای امسال نتیجه ای جز قرمز شدن مجدد قم ندارد

ایسنا/قم استاندار قم ضمن در خواست از شهروندان برای برگزاری یلدای مجازی، تصریح کرد: اگر مردم در شب یلدا از برگزاری دورهمی ها پرهیز نکنند، به وضعیت قرمز با خواهیم گشت.

بهرام سرمست در گفت و گو با خبرنگاران در آستانه روز پرستار ضمن تبریک این مناسبت به کادر درمان بیان کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و تلاش های شبانه روزی کادر درمان، قم از وضعیت قرمز خارج شده و در آستانه زرد شدن قرار دارد اما وزارت بهداشت وضعیت جدید استان را هنوز رسما اعلام نکرده است.
وی با بیان اینکه فعلا وضعیت قم نارنجی است، در خصوص مصوبات امروز جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: مصوبات ستاد ملی به تمام سازمان ها و ارگان های جامعه هدف موضوع ابلاغ خواهد شد.
سرمست با اشاره به تصویب مقررات تشدید نظارت ها بر اجرای محدودیت ها بیان کرد: همه سازمان ها به خصوص کمیته نظارت ماموریت یافتند که در آستانه شب یلدا به وظایف سابق خود عمل کنند.
استاندار قم ضمن در خواست از شهروندان برای برگزاری یلدای مجازی، تصریح کرد: اگر مردم در شب یلدا از برگزاری دورهمی ها پرهیز نکنند، به وضعیت قرمز با خواهیم گشت.
وی از تشدید محدودیت ها طی روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد و گفت: سعی بر آن است که با ایجاد محدودیت های بیشتر بسلامتی از این مناسبت عبور کنیم.
سرمست با اشاره به وضعیت مراکز درمانی و مطب ها در خصوص نحوه نوبت گیری، با بیان اینکه نباید بیماران در صف نوبت گیری منتظر بمانند، بیان کرد: مصوب شد تا نوبت دهی ها به صورت اینترنتی و الکترونیکی صورت گیرد تا از ازدحام بیماران در این مراکز جلوگیری شود.
استاندار قم در خصوص فعالیت بازار های روز، اظهار کرد: این بازار ها در وضعیت قرمز تعطیل هستند اما مصوب گشت تا در وضعیت نارنجی و زرد، یک کارگروهی برای نظارت بر فعالیت این بازار ها با محوریت شهرداری تشکیل شود تا ضمن تامین امرار معاش کسبه این بازار ها سلامتی مردم نیز به خطر نیفتد.
وی با اشاره به مصوبات این جلسه در خصوص وضعیت جایگاه های سوخت، عنوان کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد تا دراین جایگاه ها، سوخت گیری از طریق متصدیان این جایگاه صورت گیرد تا دقت عمل بیشتری در خصوص رعایت نکات بهداشتی صورت گیرد.
سرمست در ادامه با اشاره به مصوبات این جلسه در خصوص فعالیت نانوایی ها و مراکز پلیس+۱۰،گفت: در این مراکز به دلیل مراجعه زیاد مردم، تشدید نظارت ها صورت خواهد گرفت.
استاندار قم در پاسخ به نحوه برگزاری آزمون ها دانشگاهی و حوزوی تصریح کرد: آزمون ها در شرایط قرمز، نارنجی و زرد به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد، همچنین هیچ کلاس و آزمونی به صورت حضوری وجود نخواهد داشت.
انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

لزوم ساماندهی محدوده خلازیر بدون نگاه سلبی

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در تجمع انتخاباتی امروز یکشنبه که در محل مسجد حضرت …

پاسخی بگذارید