خانه / دسته‌بندی نشده / دستگاه زباله سوز اهدایی چین، به زودی در قم نصب و راه اندازی می‎شود

دستگاه زباله سوز اهدایی چین، به زودی در قم نصب و راه اندازی می‎شود

سیدمرتضی سقائیان‌نژاد امروز در گفتگویی با اشاره به انتقال زباله سوز به قم گفت: یکی از نیازهای جدی شهر قم در زمینه کاهش خطر پسماندهای عفونی شهر، راه‌اندازی دستگاه زباله‌سوز بود.

وی افزود: در همین زمینه باید تدابیری اندیشیده می شد که خطرات ناشی از پسماندهای غیر عفونی را کاهش دهیم. هرچند هر چند در شرایط عادی نیز این نیاز کاملا محسوس است. ولی به هر حال در حال حاضر  ۱۰ تن زباله عفونی باید در شرایط ویژه سوزانده شود.

وی گفت: شهرداری‌ها هیچ گونه مسئولیتی در امحا و دفن پسماندهای عفونی ندارند. از این روی ضرورت تامین زیرساخت‌های امحاء یا سوزاندن پسماندهای عفونی و بیمارستانی در شهر قم باید با جدیت مسئولان انجام می شد که خوشبختانه پس از رایزنی با مسئولان کشوری و پیشنهاد به سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین جهت ورود دستگاه‌ زباله سوز اهدائی چین به شهر قم و فعالیت آن برای استفاده در امحاء زباله‌های عفونی و بیمارستانی شهر پیگیری لازم صورت گرفته است.

شهردار قم تصریح کرد: البته در این مسیر نامه‌نگاری و تماس‌های مکرر با سفیر ایران در چین در این خصوص انجام شد و علی رغم وضعیت و شرایط فعلی، هماهنگی در بین مسئولان شکل گرفته و نتیجه حاصله این است که بحمدالله این مهم محقق شده و نماینده‌ای از سوی شهرداری قم جهت انجام امور اداری و گمرکی به مبادی ذی‌ربط معرفی شده است.

وی گفت: در صورتی که شرایط طبق برنامه‎ریزی ما پیش برود در ماه اردیبهشت سال جاری دستگاه به مردم خوب قم تقدیم خواهد شد. در اینجا نیز باید از  تلاش های ریاست مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی، و همراهی دکتر امیرآبادی، استاندار و رئیس شورای شهر نیز تقدیر شود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

قیمت مصوب مرغ ۲۰۴۰۰ تومان است

به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار استان تهران با اشاره به نوسانات …

پاسخی بگذارید