خانه / دسته‌بندی نشده / دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جدید تبیین شود

دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جدید تبیین شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی روز یکشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در کاشان پیام برگزاری آئین هایی از این دست را بستن پیمان دوباره با آرمان های انقلاب و امام امت عنوان کرد و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری الهی امام خمینی (ره) نقشه جهان را تغییر داد و امروز ایران به عنوان ابرقدرتی بی رقیب در منطقه مطرح است.
وی افزود: قدرت کنونی جمهوری اسلامی ایران به برکت حضور مردم، جانفشانی شهدا و وجود رهبری با فضلیت است و دشمنی با انقلاب اسلامی به دلیل ناکام گذاشتن آمریکای جهانخوار و نوکران منطقه ای آنها در پیاده کردن طرح های شوم استکبار جهانی است.
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بیان کرد: مستکبران با کمک دلارهای نفتی برای درهم شکستن عراق و سوریه با تفکر تکفیری وارد میدان شدند اما شکست خوردند زیرا ایران در خط مقدم مبارزه است.
او با اشاره به شکست رژیم اشغالگر قدس در جنگ ۳۳ روزه لبنان برابر نیروهای حزب الله گفت: مستکبران در آن نبرد چنان سیلی خوردند که هنوز نتوانسته اند این تحقیر را از ارتش صهیونیستی پاک کنند.
وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال اجرای نقشه خاورمیانه بزرگ بودند که محور مقاومت با الگوبرداری از انقلاب ایران مقابل منافع شیطانی و شوم آنها ایستاد.
حجت الاسلام تقوی اضافه کرد: دشمنان از ۲ سال پیش در یمن به جنایت مشغولند اما مردم انقلابی یمن در حال مقاومت هستند و جهان را به حیرت وا داشته اند.
وی این شرایط را در نتیجه آموزه های انقلاب اسلامی ایران بیان کرد و گفت : امام خمینی (ره) به عنوان طلبه ای جوان از حوزه علمیه قم علیه حکومت طاغوت به پا خاست و مردم با الگوگیری از فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی با وی همراه شدند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: بسیاری با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند و پس از تاب آوری انقلابیون دربرابر شکنجه، زندان و تبعید در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ تلاش آنها به نتیجه رسید.
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: امروز با هدایت مجتهدی مجاهد، فقیهی فرزانه و جانبازی سیاستمدار، این انقلاب مرزها و مغزها را درنوردیده و با حضور شخصیت هایی از جمله سردار قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به الگوی ملت های منطقه و جهان تبدیل شده و خشم استکبار جهانی به سرگردگی ایالات متحده آمریکا را برانگیخته است.
وی بیان کرد: آمریکا و نوکرانش ازجمله کودتاگران، نفودی ها، منافقان و فتنه گران طی ۴۰ سال گذشته نتوانستند در برابر جمهوری اسلامین بایستند، زیرا انقلاب مردم ایران بزرگتر از آن است که با حمله به چند مسجد، حسینیه و جسارت به پرچم کشور متزلزل شود.
تقوی گفت: ملت ایران شهدای انقلاب، دفاع مقدس، هسته ای و مدافع حرم را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و اغتشاشگران کوچکتر از آن هستند که مردم را خانه نشین و راه را برای آمریکا در این کشور باز کنند.
وی تاکید کرد: ملت ایران تا زمانی که از فرهنگ عاشورایی در سایه ولایت فقیه برخوردار باشد، به کوری چشم دشمنان پرچم کشور را در اهتزاز نگه خواهد داشت و آن را به دست حضرت بقیه الله الاعظم (عج) خواهد سپرد.

** انقلاب اسلامی اقتصاد ایران را متحول کرد
نماینده ولی فقیه در وزارت جاد کشاورزی همچنین گفت: فرزندان ایران در سایه انقلاب چرخ هسته ای را به گردش درآوردند، در صنایع فضایی و تسلیحاتی و سایر علوم پیشرفت های چشمگیر داشتند که برخی از آنها بتدریج در آینده رونمایی خواهد شد.
وی در عین حال تصریح کرد: البته این نافی مشکلات نیست و باید برای رفع نابسامانی ها و نارسایی ها نیز اقدام کنیم.
او با مقایسه دوران پیش و پس از وقوع انقلاب افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۳۶ هزار کیلومتر جاده و اتوبان به ۲۱۰ هزار کیلومتر، راه آهن از ۴٫۵ هزار کیلومتر به ۱۰ هزار کیلومتر افزایش یافته و ظرفیت بارگیری بندرها از ۱۰ میلیون تُن به ۲۰۰ میلیون تُن رسیده است.
تقوی بیان کرد: تولید برق از ۲۰ میلیارد کیلو وات به ۲۸۰ میلیارد کیلووات افزایش یافته و به بیش از ۹۹ درصد روستاها برق رسانی شده، دسترسی مردم به آب آشامیدنی بیش از ۹۲ درصد شده و بهره مندی یک درصدی مردم از گاز به بیش از ۷۲ درصد توسعه یافته است.
وی ادامه داد: تولید ملی در این مدت ۵۷ برابر افزایش یافته، صادرات غیرنفتی از ۵۴۳ میلیون دلار به ۳۱ میلیارد دلار رسیده، تولید ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو به ۹۹۰ هزار دستگاه در سال رسیده و تولید ۱٫۵ میلیون تُن محصول پتروشیمی به ۴۸ میلیون تن افزایش یافته و ایران از نظر تولید علم نیز در جایگاه شانزدهم جهان قرار گرفته است.
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به افزایش سن امید به زندگی از ۵۴ به ۷۵ سال و فراهم شدن فرصت آموزشی در نقاط مختلف کشور تصریح کرد: مشکلاتی هم وجود دارد و باید دولت و مجلس همسو با بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی، برای رفع برخی تبعیض ها، مبارزه با فساد و فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی افزود: در کنار تلاش مسئولان، مردم هم باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا مشکلاتی بزرگتر از این در کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و حتی آمریکا وجود دارد اما دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از طریق فضای مجازی نسبت به نشر مطالب خلاف واقع و بزرگنمایی مشکلات کشور تلاش می کنند.
تقوی با تاکید بر لزوم حاکم بودن ارزش های انقلابی در کشور افزود: نباید برای چند مشکل، کل انقلاب را لکه دار کنیم زیرا امروز بسیاری از کشورها و ملت ها در منطقه و جهان چشم امید به انقلاب اسلامی ایران دوخته اند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
۸۱۲۳ / ۲۰۹۳ ** خبرنگار: محمد ملا حمزه زاده ** انتشار دهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید