خانه / دسته‌بندی نشده / در سطح کلان، شاهد کاهش آلودگی هوا هستیم/لطفا آمارها را بررسی کنید

در سطح کلان، شاهد کاهش آلودگی هوا هستیم/لطفا آمارها را بررسی کنید

به گزارش ایسنا، یوسف حجت در حاشیه حضور در جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت آلودگی هوای تهران گفت: من از مردم، کارشناسان و … درخواست می‌کنم که به آمارهایی که در سایت کنترل کیفیت هوای پایتخت منتشر شده مراجعه کنند. چرا که در تمام طول سال ۹۸ تا کنون تهران تنها چهار روز هوای ناسالم برای همه گروه‌های سنی داشته است که یک روز آن مربوط به تابستان و به علت افزایش غلظت ازن بوده و سه روز دیگر در فصل پاییز ثبت شده که یک روز آن جمعه بود و دو روز آن نیز برای روزهای کاری هفته گذشته بوده است.

وی با تاکید بر اینکه باید بر اساس اعداد و ارقام و نه احساسات صحبت کرد، افزود: هشت روز مدارس تعطیل شده در حالیکه تنها سه روز در فصل پاییز شاخص آلودگی بیش از ۱۵۰ بوده است که یک روز آن نیز جمعه بود و دو روز دیگر آن دوشنبه و سه شنبه هفته قبل بود که البته دیدید صبح سه شنبه کیفیت هوا بهبود یافت.

حجت با بیان اینکه در سال ۷۴ زمانی که شاخص کیفیت هوا بر روی عدد بیش از ۲۵۰ قرار می‌گرفت مدارس تعطیل می‌شد گفت: در سال ۷۷ این شاخص‌ها اصلاح شد و شاخص باید بر روی عدد ۲۰۰ یا بالاتر می‌بود تا مدارس تعطیل شود اما امسال این آمارها پایین تر بود اما مدارس را تعطیل کردند.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه روند آلودگی هوا در پایتخت کاهش یافته، گفت: وضعیت هوای سال گذشته استثناء بود اما امسال نیز شاهد روند کاهشی آلودگی هوای تهران هستیم. به گونه‌ای که تا امروز حدود ۵۰ الی۶۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم اما این عدد در سال ۸۸، ۲۰۰ روز بوده و در حال حاضر به یک چهارم رسیده است اما التهابی در جامعه ایجاد شده که به نظر می‌رسد این التهاب کاذب است.

وی با بیان اینکه احساس خطر از خود خطر، خطرناکتر است، گفت: شرایطی را تصور کنید که یک فرد از مار می‌ترسد. این فرد اگر یک مار مصنوعی ببیند و تصور کند که طبیعی است ممکن است حتی دچار سکته شود و من از شما می‌خواهم که این موضوع را بررسی کنید که آیا آلودگی هوای امسال نسبت به گذشته روند کاهشی داشته یا نه؟

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه اطلاعات تمامی روزها بر روی سایت شرکت کنترل هوا وجود دارد و همه افراد می‌توانند این اطلاعات را ببینند و قضاوت کنند که آیا این التهاب و وحشت که در جامعه القاء می‌شود درست است یا نه؟  در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات شهردار در خصوص تخلیه شهر گفت: من موافق با تخلیه شهر نیستم. چرا که در و دیوار شهر که آلودگی تولید نمی‌کند بلکه ما مردم هستیم که این آلایندگی را ایجاد می‌کنیم و اگر بیرون از شهر هم برویم این آلودگی ایجاد می‌شود.

حجت با بیان اینکه سال ۹۰ که اندازه گیری ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون آغاز شد تعداد روزهای ناسالم به ۲۱۸ روز رسیده بود و حالا این روند کاهش یافته به گونه‌ای که تا امروز بیش از ۵۰ روز ناسالم داشته‌ایم گفت: اگر از من قبول نمی‌کنید بروید آمارها را بررسی کنید که‌ آیا روند کلی آلودگی هوا نزولی بوده یا صعودی؟

وی با بیان اینکه سال گذشته روزی که شاخص آلودگی از عدد ۱۵۰ بالاتر برود نداشتیم اما امسال تا کنون تنها چهار روز شاخص به بیش از ۱۵۰ رسیده است، گفت: به نظرم التهاب بی ربط نباید در جامعه تلقین شود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

مرمت تنها "چهارسوق چوبی" تهران به زودی آغاز می شود

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان با بیان این که حفظ  بافت تاریخی  و بناهای به …

پاسخی بگذارید